Ana Sayfa Yaşam Münih Türkiye Halk Derneğinden Kadın ve Emek Paneli

Münih Türkiye Halk Derneğinden Kadın ve Emek Paneli

-

Münih Türkiye Halk Derneği tarafından düzenlenen Kadın ve Emek paneli DGB Haus, Schwanthaler Straße 64 Münih’ de yapıldı.

8 mart dünya kadınlar günü etkliğine katılmak için, Münih Türkiye Halk Derneği tarafından davet edilen DISK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, IG Metal bmw sendikasi isçi temsilcileri Hüseyin Leyla, Erol Akbulut, Necip Şahin THD- M Fulya Kip Barnard, SPD Temsilcileri sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Münih Türkiye Halk Derneği tarafından düzenlenen Kadın ve Emek paneli DGB Haus, Schwanthaler Straße 64 Münih’ de yAPILDI”

Açılış konuşmasini yapan THD- M Fulya Kip Barnard, dünyada bugün hala kadınların hak ettiği yerde olmadığı ve kadınların onurlu mücadelesinin süreceğini belirtti.

Ardından kürsüye çıkan Münih Türkiye Halk Derneği Başkanı Necip Şahin DISK başkanının kadın oluşundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kadınların hak ettiği yeri bulacaklarını dile getirdi.

DISK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, bugün dünyada milyonlarca kadın meydanlarda eşitlik diye haykırdılar, kadınların artık toplumda daha fazla söz sahibi olması için mücadelelerinin süreceğini kaydetti. Kendisininde Türkiye’nin en büyük sendikalarından olan DISK Genel başkanlığına seçilmesi, kadınlarında artık yönetimlerde başarı ile çalıştıklarının göstergesi olduğunu söyledi.

 

Haber: Kemal Kaan Koçhisarlı

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_slideshow”] 

 

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA