Ana Sayfa Yaşam Hayat Kurtarıcısı Kenan

Hayat Kurtarıcısı Kenan

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Eyaletinde en genç hayat kurtarıcısı 10 yaşındaki Kenan Bavyera Başbakanı Markus Söder bugün Kraliyet Sarayında düzenlenen törende yılın en genç ‘Hayat Kurtarıcısı” madalyasını Nürnbergli 10 yaşındaki Kenan Büyükhan’ a verdi.

Münih, 29.05.2019 – Bavyera Eyaletinde 1952 yılından beri düzenlenen ” Hayat Kurtarıcıları Madalya töreninin bu yılki yıldızı 10 yaşındaki Nürnbergli Kenan Büyükhan oldu.

Münih tarihi sarayının görkemli salonu Antiqarium’da, kendi canları pahasına ölüm tehlikesinde kileri kurtaran 43 kişiye ” Hayat Kurtarıcısı Madalyasını ‘ takdimde yaptığı konuşmada Bavyera Başbakanı Markus Söder özellikle 10 yaşındaki Kenan’ı gösterdiği cesaret ve örnek davranışından dolayı, şahsı, Eyalet Hükumeti ve Devleti olarak teşekkürle kutladı ve Madalyası ile Beratı takdim etti.

Memleketleri Bayburt ve Ağrı olan ancak her ikisi de Bavyera’da dünyaya gelen TC Vatandaşı Baba Celil ve anne Tuğba Büyük han ‘ın 10 yaşında çite vatandaş Kenan dışında, Azra ( 6)yaş) Hira (2)yaş) adlı çocukları var.

Duydukları gurur kadar tören heyecanı içinde olan Büyük han çifti, Kenan’ın 26.Mart 2019 tarihinde otomobillerinin teknik bir arıza nedeniyle yanmaya başladığını ve arka koltukta oturan 2 yaşın da ki kız kardeşi Hira’yı duman ve ateş içinden çıkararak yanmaktan kurtardığını söylediler.

Resmi Ödül Törenine katılarak 4.cü sınıf f öğrencisi Kenan’ın örnek davranışından dolayı duyduğu gururu ailesi ve Türk Toplumuyla paylaştığını söyleyen TC Münih Başkonsolosu Mehmet Günay ayrıca kendilerine teşekkür etti.

 

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

 

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı