Ana Sayfa Eğitim Almanya’da Eğitimde Bavyera En İyi İkinci Eyalet

Almanya’da Eğitimde Bavyera En İyi İkinci Eyalet

-

- Reklam -
- Reklam -

MÜNİH- Almanya’nın farklı eyaletlerinin eğitim kalitelerinin değerlendirildiği Almanya’da Eğitim Monitörü 2019 Araştırması’nın (Bildungsmonitor 2019) sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre Almanya’nın eyalette verilen eğitimin kalitesi dikkate alındığında en iyi eyaletleri sırası ile Saksonya, Bavyera, Thüringen, Saarland ve Hamburg olurken; listenin son sıralarında Berlin, Brandenburg, Bremen, Kuzey Ren Vestfalya ve Saksonya Anhalt yer aldı.

Araştırma sonuçlarına göre 2017 yılında okul hayatını bitirmeden terk eden öğrencilerin oranı % 6,3. Olarak tespit edildi. Söz konusu oran bir önceki yıl % 5,7 olarak kayıtlara geçmişti. Araştırma sonuçlarına göre yabancı öğrencilerin okulu bırakma oranında ise çok daha büyük bir artış yaşandı. 2016 yılında % 14,2 olan bu oran, 2017’de % 18,1’e çıktı.

Araştırma sonuçlarının açıklandığı raporda, göçmen kökenli öğrencilerin okulu bırakma oranlarının yüksek olmasının sebepleri arasında, dil konusunda yaşanan yetersizliklere dikkat çekildi. Eyaletler arasında da önemli farklılıkların bulunduğunu kaydeden uzmanlar, çocukların yoksulluğunun eğitimde ciddi sorunlara neden olduğunu kaydederek, eğitim konusunda en iyi şartların Saksonya ve Bavyera Eyaletinde, en kötü şartlarınsa Berlin eyaletinde bulunduğunu kaydettiler.

Saksonya ve Bavyera eyaletlerini, Thüringen, Saarland ve Hamburg izliyor. Listenin son 5 sırasında da Berlin’in ardından Brandenburg, Bremen, Kuzey Ren Vestfalya ve Saksonya Anhalt eyaletleri bulunuyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı