Ana Sayfa Yaşam Almanya’da Ortalama Kazanç Ayda 2 Bin Euro’nun Altında

Almanya’da Ortalama Kazanç Ayda 2 Bin Euro’nun Altında

-

- Reklam -

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) tarafından paylaşılan verilere göre Almanya’da tek kişinin ortalama aylık kazancı 1869 Euro olduğu açıklandı.

MÜNİH- Kısa adı IW olan Alman Ekonomi Enstitüsü ülkedeki ortalama kazanç üzerine bir araştırma yaptı. IW tarafından açıklanan araştırma verilere göre, Almanya’da tek başına yaşayan bir kişinin 2019 yılında ortalama aylık kazancının 1869 Euro olduğu belirtildi.

Almanya haber sitesi Fernzeyn’in derlediği enstitü verilerine göre, tek başına aylık 3440 Euro net kazanca sahip olan bir kişi, ülkede yaşayan en zengin % 10’luk dilime giriyor. Söz konusu rakamlar, Almanya’nın hangi eyaletinde yaşadığınıza göre de farklılık gösteriyor. Doğu eyaletlerinde yaşayan ve ayda 2839 Euro net kazancı olan bir kişi, en zengin % 10’luk gruba dâhil olabilirken, aynı kişi batı ve güney eyaletinde ancak % 20’lik dilimde yer bulabiliyor.

Üniversite eğitimi almak ise iş piyasasında daha yüksek gelirle yer bulabilme şansını artırıyor. Herhangi bir üniversite diploması veya meslek eğitimi olmayanlar, gelir pastasından daha küçük bir dilim alabiliyorlar. Bu grupta yer alan kişiler, genellikle en yoksul % 25’lik dilimin içinde yer alıyorlar. Bu araştırma ülkede bir üniversite diploması veya meslek eğitimi olmanın ne kadar önem arz ettiğini de gözler önüne seriyor.

 

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA