Ana Sayfa Avrupa Avrupa’nın en güzel yaşanabilir şehirleri açıklandı

Avrupa’nın en güzel yaşanabilir şehirleri açıklandı

-

- Reklam -
- Reklam -

Dünyanın tanınmış istatistik şirketlerinden Kisi firmasının Avrupa’nın 40 şehrinin iş yaşam dengesini dikkate alarak yaptığı araştırmada Münih şehri Avrupa’nın en güzel yaşanabilir ikinci şehri seçildi.

MÜNİH- Gün geçmiyor ki Avrupa’nın farklı şehirleri ile ilgili dikkat çeken bilgiler paylaşılmasın. Bu bilgilerden bir yenisi dünyanın tanınmış istatistik şirketlerinden Kisi firmasından geldi. Kisi Avrupa’nın kırık farklı şehrini, aralarında nüfus, yaşam kalitesi, güvenlik, çalışma saatleri, ulaşım gibi yirmi farklı kritere göre iş yaşam dengesine göre değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda Avrupa’nın en güzel yaşanabilir şehirleri bir listede sıralandı.

Listede şaşırtıcı ve bir o kadar da sevindirici sonuç Münih şehri için geldi. Kisi firmasının istatistiğinde Bavyera Eyaletinin başkenti Münih, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den sonra Avrupa’nın en güzel yaşanabilir ikinci şehri olarak gösterildi. İşsizlik oranı sadece % 2.3 olan Münih, Almanya’nın en güvenli şehri özelliğini her sene elinde tutuyor.

Norveç’in başkenti Oslo sıralamada üçüncü olurken, Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hamburg listede en güzel yaşanabilir dördüncü şehir olarak gösterildi. İsveç’in başkenti Stockholm beşinci sırayı alırken, Almanya’nın başkenti Berlin altıncı, İsviçre’nin Zürih şehri yedinci, İspanya’nın Barselona şehri sekizinci ve Fransa’nın başkenti Paris de dokuzuncu sırada yer aldı.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı