Ana Sayfa Bavyera Uyumdan Sorumlu Daire kuruluşu

Uyumdan Sorumlu Daire kuruluşu

-

Bavyera Eyaleti Uyumdan Sorumlu Daire kuruluşunun 10. Yılı kutlandı. Bavyera Hükümeti Uyumdan Sorumlu Milletvekili Gudrun Brendel-Fischer davetiyle Dairenın kuruluşunun 10. Yılı Kelheim İlçe Kaymakamlığında düzenlenen törenle kutlandı.

Münih,  Aşağı Bavyera Bölge İlçesi Kelheim Kaymakamlığında , Bavyera Eyalet Hükümeti Uyumdan Sorumlu Milletvekili ‘Gudrun Brendel-Fischer’ in daveti ve ilk Uyum Sorumlusu ve şimdi Kelheim Kaymakamı olan ‘Martin Neumeyer’ ev sahipliğinde kurumun 10. Yılı kutlandı.

2009 Yılında Bavyera Hükümetinin ilk Uyum Sorumlusu olarak atadığı (CSU)

Millevekili Neumeyer , bugün kaymakam olarak açılışını yaptığı 10. yıl doğum günü kutlamasındaki konuşmasında ” biz dinlerin, milletlerin değil- insanların uyumunu sağlıyoruz” şeklinde konuşurken  Kelheim ilçe nüfusuna göre Almanya genelinde bölgesinde en yüksek oranda Türkiye kökenlinin yaşadığı vurgusu yaptı ve 57 sayfadan oluşan ” Toplumu Birlikte Oluşturmak”

başlıklı  ilçenin’ Uyum Programınıın sunumunu yaptı.

2018 Yılı Kasımında Uyum Sorumlusu olarak Hükümetin atadığı ve asıl mesleği öğretmenlik olan (CSU) Milletvekili Gudrun Brendel-Fischer , görevini kendinden öncekilerin çalışmaları doğrultusunde bugünün uyum aktörleriyle devam ettirdiğini  belirtti ve bu dinamik süreçte karşılıklı anlayış ve verimli çalışmayla aramızda köprüler kurarak birlikte büyük hedefimiz uyumu gerçekleştirelim şeklinde konuştu.

Kutlama törenine, Bavyera Parlamenterleri Petra Guttenberg, Petra Hşgl, Eva Gottsteın,(BAMF) Federal Göç ve Sığınma daire Başkanı Dr. Sommer, Kelheım Balediye Başkanı Horst Hartmann, Kelheım Türk İslam Cemaati Başkanı Uğur Lafçı, ( Gençlik Köprüsü ) Aktivistlerinden Ege Çelik ile Uyum Sorumlusu Daire görevlileriyle Kelheim İlçesi temsilcileri katıldılar ve büfe ikramı sırasında aralarında tanışma ve sohbet imkanı buldular.

 

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3,012BeğenenlerBeğen
593TakipçilerTakip Et
43TakipçilerTakip Et
20AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

Son Dakika

Münih’te doğumlarda rekor artış olduğu bildirildi

Almanya’nın Münih kentinde pandeminin ikinci yılında da doğumlarda rekor artış olduğu bildirildi. Kent klinik idaresinden verilen bilgiye göre 2021 yılında toplam 24...