Ana Sayfa Bavyera T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yönetim Kurulu...

T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerini Uyardı

-

- Reklam -
- Reklam -

ÖNEMLİ DUYURU

Değerli vatandaşlarımız,
Kıymetli Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Bilindiği gibi, ülkemizce başlatılan “Barış Pınarı Operasyonu“nu gerekçe göstererek görev bölgemizde aşırı ve bölücü unsurlar tarafından çeşitli eylem ve gösteriler düzenlenmektedir. Olası tehditlere karşı Türk iş yerleri, dernekler ve ülkemizle bağlantılı diğer kurum ve kuruluşlara yönelik gerekli güvenlik önlemlerinin alınması yerel emniyet makamlarından talep edilmiş olmakla birlikte, vatandaşlarımızın da müteyakkız olmaları, kendilerine yönelik herhangi bir tehdit duyumu almaları durumunda Alman emniyet birimlerini bizzat bilgilendirmeleri ve eş zamanlı olarak Başkonsolosluğumuzu haberdar etmeleri yararlı olacaktır.

Diğer yandan, vatandaşlarımızın, bölücü unsurlarca gerçekleştirilen eylem ve gösterilerde provokasyonlara karşı soğuk kanlılıklarını korumaları ve itidalli davranmaları konusunda hassasiyet göstermeleri önemle rica olunur.

Son olarak, sosyal medya ve benzeri kanallar üzerinden gereksiz yere paniğe yol açacak tarzda yayılan teyit edilmemiş asılsız açıklama ve ihbarlara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

Saygıyla duyurulur.
T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı