Ana Sayfa Bavyera Münih Belediyesinden E-Mobilite Hamlesi

Münih Belediyesinden E-Mobilite Hamlesi

-

- Reklam -

Bavyera Eyaletinin başkenti Münih’in Büyükşehir Belediyesi teknolojik gelişmeleri yakından takip eden örnek belediyeler arasında gösteriliyor. Münih Büyükşehir Belediyesi yaptığı yenilikler ile adından sürekli söz ettiriyor. Son olarak Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dieter Reiter düzenlediği basın toplantısında belediye hizmetleri için üç adet e-bisiklet tedarik edeceklerini bildirdi.

Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter yaptığı açıklamada, belediye filosuna üç e-bisiklet getireceğini açıkladı. Belediyede personel kullanımı için yeterince bisiklet mevcut olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Reiter, mevcut üç e-bisikletin belediye personeli tarafından daha fazla tercih edildiğini, bunu tespit etmek için bir istatistik yaptıklarını söyledi. Belediye binasının bisiklet filosunu şimdi e-bisiklet ile genişletmek isteyen Başkan Reiter yeni mobilite seçenekleri sunmak arzusunda olduklarını söyledi.

Belediye binasının önünde son 12 ayda normal bisikletlerin sürekli park halinde bulunduğunu, buna karşın e-bisikletlerin de sürekli çalışanlar tarafından kullanıldığını vurgulayan belediye başkanı Reiter, bu ilginin e-mobilitenin belediye çalışanları tarafından iyi karşılandığının bir göstergesi olduğunu, bu sebepten çalışanların kullanımı için ilave olarak üç e-bisikletin daha tedarik edileceğini ifade etti.

E-bisikletlerin güvenliği ile ilgili basında bazı haberler gördüğünü, bu bağlamda da güvenlikle ilgili önlemlerin de üst safhada olması gerektiğinin altını çizen Münih Belediye Başkanı Dieter Reiter, e-bisikletin belediye personeli tarafından kullanılmadan önce iş güvenliği uzmanları tarafından gereki eğitimlerin belediye tarafından koordine edileceğini de söyledi. Başkan Reiter, bir yıl içinde kullanılacak e-bisikletler ilgili deneyimlerden haberdar olmak istediğini bu bağlamda da konunun yakın takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA