Ana Sayfa Yaşam Bavyera’da Yeni Yıl Kültürlerarası Takvimi Tanıtıldı

Bavyera’da Yeni Yıl Kültürlerarası Takvimi Tanıtıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

SPD Bavyera Eyalet Meclisi’ne seçilen ilk Türk kökenli milletvekili Arif Taşdelen, Bavyera Eyalet Hükümeti Entegrasyon Görevlisi Gudrun Brendel-Fischer ve Martin Hagen Devlet Parlamentosu Başkanı Ilse Aigner ile birlikte Yeni Yıl Kültürlerarası Takvimini tanıttı.

Hristiyanlık, Yahudilik, İslam, Budizm, Hinduizm, Sihler ve Yezidilerin en önemli günleri gösteren 2020’nin kültürlerarası Takvimi hakkında konuşan Bavyera Eyalet Hükümeti Entegrasyon Görevlisi Gudrun Brendel-Fischer  ‘‘2020’nin kültürlerarası takvimini en güncel haline getirdik ve çoğalttık. Bu anlamlı takvim mahallelerde, okullarda, işyerlerinde, kiliselerde ve inanç topluluklarında daha fazla etkileşimi, hatta daha fazla paylaşımı teşvik etmelidir. ’’ şeklinde konuştu.

Hristiyanlık, Yahudilik, İslam, Budizm, Hinduizm ve Yezidilerin en önemli bayramlarına ek olarak, takvim aynı zamanda çeşitli kültürel geleneklerin ve Bavyera okul tatillerinin yasal ve diğer anma günlerini gösteriyor, böylelikle de pratik bir uyum yardımcısı olarak hizmet ediyor.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı