Ana Sayfa Bavyera Münih şehrinin finansmanı 16, 5 milyar Euro

Münih şehrinin finansmanı 16, 5 milyar Euro

-

- Reklam -

Münih Büyükşehir Belediyesi’nin finansman raporu yayınlandı. Belediye saymanı Christoph Frey (SPD), şehir maliyesine yeni rakamları paylaştı. Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle belediyedeki mali durumun genel bir incelemesini sunan Christoph Frey (SPD), belediyeye ait hizmet veren arsalar, apartmanlar, okullar, yüzme havuzları, yeraltı treni istasyonları dikkate alındığında tüm varlıkların 16,5 milyar Euro değere sahip olduğu bildirdi.

Belediyenin 5.8 milyar Euro tutarındaki borcunun 680 milyon Euro daha arttığını ifade eden Frey, bunun nedeninin rüzgâr enerjisinden kaynaklı belediye hizmetlerinde kayıp yaşanmasından kaynaklı olduğunu sözlerine ekledi. Belediyeye ödenen vergiler, harçlar ve bağışlardan 14,7 milyar Euro gelir sağlandığını ifade eden Belediye saymanı Christoph Frey bu gelişmeyi olumlu olumlu olarak değerlendirir. 

Münih Büyükşehir Belediye Başkanı Dieter Reiter (SPD), “Belediye olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz, altı milyar Euroluk yeraltı treni inşaatı planladık, bu yatırımlar için sağlam bir temelimiz var. Okulların inşaatı, apartman inşaatı, hastane tadilatı ve kültürel merkezleri için birkaç milyon Euro’da yatırım yapmak durumundayız “şeklinde konuştu.

Münih Büyükşehir Belediyesi şehrin en büyük hayvanat bahçesi olan Tierpark Hellabrunn’a 2,2 milyon Euro hibe etti. Kamu hizmet kuruluşları, elektrik, doğal gaz, bölgesel ısıtma ve su tedariği için 7,1 milyar Euro’nun üzerinde para alırken, kamu emeklilik maaşları için 7 milyar Euro’luk ödenek ve diğer harcamalar içinde 1.5 Milyar Euro ayrıldı

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA