Ana Sayfa Almanya BMW’nin Ar-Ge Merkezi (FIZ) Büyüyecek

BMW’nin Ar-Ge Merkezi (FIZ) Büyüyecek

-

- Reklam -

Merkezi Münih’te bulunan Alman otomobil üreticilerinden BMW Group’un araştırma ve geliştirme merkezi (FIZ) konum genişlemesi Münih‘in kuzeyinde hayata geçecek. Münih Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük kentsel gelişim projelerinden biri olacak BMW’nin araştırma ve geliştirme merkezi FIZ’in genişletilmesine yeşil ışık yaktı.

Münih’in kuzeyinde yer alan Kronprinz-Rupprecht kışlası ile eski Virginia deposunun bir kısmının araştırma ve geliştirme merkezinin genişlemesi için kullanılabileceği öngörülüyor. Bu genişleme büyük bütçeli bir proje ile yaklaşık 5.000 kişilik yeni iş istihdamının sağlanacak. Genişlemeden toplu taşıma sistemi de etkilenecek. Kararın bir kısmı, şehir içinde uzun vadede toplu taşımacılığın gelişimini güvence altına alacak.

BMW‘de Am Hart bölgesi içinde düşünülen genişletme projesi ile yaklaşık 5.000 metrekare yeni alan da oluşturulacak. Projede aynı zamanda yeni kamusal yeşil alanlar yapılacaktır. Genişleme planının temeli, tasarım FIZ’in mimarlık ofisi Henn ve peyzaj planlayıcısı Topotek 1 tarafından takip ediliyor.

Trafik açısından, büyümenin ön görüldüğü BMW FIZ’e batıdaki Schleißheimer Strasse üzerinden erişilecek. Münih‘teki BMW sahasının genişletilmesi, Nordschwabing’de bulunan Domagpark yerleşim alanı ve Freimann’da planlanan yerleşim bölgesi Bayernkaserne’ye ek olarak, Münih‘in kuzeyindeki eski askeri bölgelerdeki en önemli kentsel gelişim projelerinden biri olarak gösteriliyor.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Bavyera Açık Tekvando Şampiyonasına Türk sporcular damga vurdu

Nürnberg’den Özer Güleç’in tekvando kulübü turnuva birincisi oldu. Bavyera Taekwondo Federasyonun 25.06.2022 tarihinde düzenlemiş olduğu BavyeraOpen 2022 şampiyonası yapıldı....