Ana Sayfa Eğitim Münih Anakent Belediyesinden en iyi bitirme tezine 5 Bin Euro ödül

Münih Anakent Belediyesinden en iyi bitirme tezine 5 Bin Euro ödül

-

- Reklam -

Münih şehirdeki üniversite ve yüksekokulları ile büyü şehir aktivite ağını destekleyen ve bu ağın kuvvetlendirilmesi adına farklı faaliyetler tertipleyen Münih Büyükşehir Belediyesi üniversite ve yüksekokullarda yazılan en iyi bitirme tezine 5 bin Euro ödül verecek.

Şehir yönetimi, toplum ve ekonomi alanındaki akademik araştırmalardan faydalı bilgiler sağlamak ve Münih’i bir bilgi merkezi olarak güçlendirmek amacı ile verilen yüksekokul bitirme çalışması ödülü Münih Büyükşehir Belediyesi tarafından Bavyera Eyaleti Çalışma ve Ekonomik İşler Dairesi başkanlığı desteği ile sahibine takdim edilecek.

Her sene olduğu gibi bu sene de şehirdeki Münih Teknik Üniversitesi (TUM), Münih Ludwig-Maximilian üniversitesinin (LMU) yanında Münih Meslek Yüksek Okulundan (FHM) en iyi tezi yazan bir öğrenci seçilecek ve 5 bin Euro ödül ile onurlandırılacak.

En iyi bitirme tezi yarışmasında başvuru yapmak için ön koşul, tezlerin Münih kenti ile özellikle kentsel planlama, ekonomik veya kültürel gelişim sorunlarını konu alması olarak tanımlandı. Ödülü almak için yarışacak bitirme tezlerinin değerlendirilmesi tanımlanan bir jüri heyeti tarafından yapılacaktır. Jüri heyetinde üç üniversitenin rektörleri ya da onların temsilcilerinin yanında her bir üniversiteden birer profesörden oluşacak. Jüriye başkanlık eden ikinci Belediye Başkanı Manuel Pretzl, Belediye Encümeni Prof. Dr. Elisabeth Merk ve kültür masasından Anton Biebl de Münih Büyükşehir belediyesini temsilen heyette yer alacak. Başvurular 9 Mart 2020 tarihine kadar posta yolu ile alttaki adrese yapılabilecek.

Landeshauptstadt München

Referat für Arbeit und Wirtschaft

Stichwort: Hochschulpreis

Herzog-Wilhelm-Straße 15

80331 München

Detaylı bilgi alttaki linkten alınabilir.

https://www.muenchen.de/rathaus/wirtschaft/wissenschaft-forschung/hochschulpreis.html

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA