Ana Sayfa Bavyera Bavyera’nın En İyi Kayak Merkezleri Nerede ?

Bavyera’nın En İyi Kayak Merkezleri Nerede ?

-

- Reklam -

Alp Dağlarının dağılım gösterdiği ülkelerden olan Avusturya kayak alanlarına kıyasla çok yüksek dağlarına sahip olmayan Almanya’nın Bavyera Eyaleti, özellikle kayakseverlere Bavyera Alpleri’nde kış aylarında kayak tatili imkanı sunuyor. Çok yönlü ve geniş kayak alanlarına sahip Bavyera Eyaleti ailenizle seyahat etmek için ideal bir eyalet olarak gösteriliyor, aynı zamanda kayakçılar ve snowboardcular uzun yolculuklar yapmadan mükemmel ve bakımlı kayak pistleri ile buluşabiliyor. Almanya’daki en yüksek dağda, Zugspitze’de, Oberstdorf / Kleinwalsertal’da veya Reit im Winkl’de kış sporları meraklıları Bavyera’daki kayak tatili için doğru kayak alanlarını buluyor. 

Bavyera TV olarak Bavyera’daki en popüler 7 kayak bölgesini,  ve bu bölgelerdeki kayak merkezlerinin ne tür imkânlar sunduğunu tüm ayrıntıları ile sizler için araştırdık.

Oberstdorf / Kleinwalsertal kayak merkezi, Almanya’nın en güneydeki tatil bölgesinde yer alıyor ve altı kayak alanını kapsıyor. Çoğunlukla mavi pistlere sahip olan aile dostu Söllereck’ten, Fellhorn-Kanzelwand ve Nebelhorn’un oldukça zorlu arazisinde Hohen Ifen, Heuberg ve Walmendinger Horn’a kadar toplam 130 kilometrelik kayak pistleri kayakseverleri ve snowboardcuları bekliyor. Nebelhorn Almanya’da koşulan ve aynı zamanda en uzun yokuşa sahip.

Maksimum yükseklik: 2.224 m
Maksimum mesafe: 130 kilometre eğimli
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar  

Zugspitze’deki kayak alanı Almanya’nın en yüksek dağı olan Zugspitze’ye açılıyor. Garmisch Classic kayak alanı ile birlikte, rustik kayak merkezi Garmisch-Partenkirchen’de yaklaşık 60 bakımlı kayak pisti içeriyor. Dört kilometreyi bulan kayak pisti, özellikle ileri düzey kayakçılar ve snowboardcular için iddialı bir mekan olarak gösteriliyor.

Maksimum yükseklik: 2.962 m
Maksimum mesafe: 60 kilometre eğimli
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar  

Sudelfeld kayak alanı, alan olarak Almanya’nın en büyük kayak alanı olarak kırmızı ile işaretlenmiş toplam 32 kilometrelik yamaçlardan oluşuyor. SNUKI çocuk alanı, kayak alanının girişinde genç kayak meraklılarını bekliyor. Erişim ücretsizdir ve asansör bileti gerekmeyen kayak merkezinde en genç kayakçılar, profesyonel uzmanların gözetimi altında gelecekteki kayakçılarını yetiştiriyor.

Maksimum yükseklik: 1.563 m
Maksimum mesafe: 32 kilometre eğimli
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar  

Münih’in yerel dağı olan Brauneck‘teki kayak alanı toplam 34 kilometrelik yamacı ile özel bir kayak merkezi olarak biliniyor. Ziyaretçiler öğle yemeği arası için muazzam bir manzarası olan ve güneşlenme terasına sahip zirvedeki Stiealm’de bir mola vermeyi öneriyor.

Maksimum yükseklik: 1.712 m
Maksimum mesafe: 34 kilometre eğimli
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar  

Winklmoosalm-Steinplatte kayak alanı toplam yaklaşık 50 kilometrelik yamaçları ile Bavyera’daki kar açısından en güvenilir kayak alanlarından biri olarak gösteriliyor. Buna ek olarak, klasik kros kayağı veya paten yapmak için 150 kilometrelik parkurlar oluşturulmuş. Komşu Waidring kar parkı, özellikle kış sezonunda kayakçı ve snowboardcuları cezbediyor.

Maksimum yükseklik: 1.869 m
Maksimum mesafe: 50 kilometre eğim
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar  

Allgäu’daki Hörnerdörfer kayak merkezi, beş kayak alanı, kayağa yeni başlayanlar ve aileler için özellikle uygun olan yaklaşık 85 kilometrelik yamaçları ile Bavyera eyaletindeki önemli kayak merkezlerinden birisi olarak gösteriliyor. İleri düzeyde tecrübeli kayakçılar için Dünya Kupası müsabakalarının yapıldığı Grasgehren-Riedberger Horn kayak cenneti de yokuş aşağı bir parkura sahip. Kros kayakçıları için ideal olan kayak merkezi, yaklaşık 70 kilometrelik kros parkuru ağı ile kayak tatili için çeşitlilik sağlıyor.

Maksimum yükseklik: 1.787 m
Maksimum mesafe: 85 kilometre eğim
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar  

Oberjoch-Unterjoch bölgesindeki kayak merkezi, kayakçılar ve snowboardcular için neredeyse 32 kilometrelik hazır kayak pisti imkânı sunuyor. Sahip olduğu hafif eğimli dağ çayırları üzerindeki geniş yamaçlar sayesinde, aileler veya kayak yapmayı öğrenmek isteyen yeni başlayanlar için ideal olarak gösteriliyor. Uzman kayakçılar için de % 49’luk bir eğime sahip resmi slalom yarışması için de pistleri bünyesinde barındıran Oberjoch-Unterjoch kayak merkezi bünyesinde ayrıca küçük bir eğlence parkı barındırıyor.

Maksimum yükseklik: 1.559 m
Maksimum mesafe: 32 kilometre eğim
Özellikle kimler için uygundur: yeni başlayanlar ve ileri düzeyde kayanlar

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA