Ana Sayfa Eğitim Münih’te okula giden çocuklara Hibe desteği

Münih’te okula giden çocuklara Hibe desteği

-

- Reklam -

Günümüzde öğrenci olan her çocuk ve genç, okuldaki ödev ve çalışmalarını yapmak için bir dizüstü bilgisayara, tablete veya bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Çünkü bu tür cihazlar ödev ve diğer okul çalışmalarında öğrenci için gerek arz ediyor.

Münih Eyalet Sosyal İşler ve Gençlik İl Müdürlüğü, yardıma muhtaç çocuklar ve gençler için, finansal olarak daha iyi durumda olan sınıf arkadaşlarıyla aynı fırsatlara sahip olmaları amacı ile bir hibe çalışması başlattı. Bavyera TV olarak söz konusu hibe hakkındaki tüm soruları sizler için araştırdık.

Hibeyi kim alabilir?

Hibe, iş ajasından SGB II kapsamında veya Konut ve Göç Ofisi’nden Sığınmacılar Yardım Yasası kapsamında yardım alan 10 ila 15 yaş arası her çocuk ve ergenlere veriliyor.

Sosyal İşler ve Gençlik İl Müdürlüğü / sosyal yardımdan SGB XII kapsamında yardım alan çocuklar ve ergenler için ihtiyaç, yaşam giderlerinin bir parçası olarak karşılanmaktadır.

Hibe ne kadarlık bir ücret olarak tanımlandı?

Hibe 250 Euro olarak tanımlandı.

Hibe için nereye başvurabilirim?

Gönüllü hizmetlerin işlenmesi için Münih sosyal hizmetler merkezinde veya göç bürosundan hibeye başvurabilirsiniz. Başvurunun kabul edilmesi sonrasında hibe, başvuran kişiye nakit olarak elden takdim ediliyor.

Hibe başvurusu için hangi belgeleri getirmeniz gerekiyor?

Geçerli bir pasaport veya kimlik kartı ve Barınma ve Göç Ofisi’nden güncel bir evrak getirebilirsiniz.

Münih Eyalet Sosyal İşler ve Gençlik İl Müdürlüğü 01.01.2020 tarihinden itibaren bir dizüstü bilgisayar, tablet veya PC satın almak için hibe başvurularını kabul etmeye başladı.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA