Ana Sayfa Bavyera Münih Yerel Seçimlerinde Seçim Görevlisi Aranıyor

Münih Yerel Seçimlerinde Seçim Görevlisi Aranıyor

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Eyaletinde yerel seçimler 15 Mart 2020 Pazar günü yapılacak. Eyalet başkenti Münih’te de belediye meclisi ve 25 bölgenin belediye meclisi üyeleri ile belediye başkanları yeniden seçilecek.

Yerel seçimlerde yaklaşık 1,1 milyon seçmenin oy kullanması gereken Münih’te seçim merkezleri ve posta oylama merkezindeki seçimlerin sorunsuz gerçekleşmesi için yaklaşık 14 bin gönüllü seçim çalışanına ihtiyacı olduğu bildirildi.

Yerel seçimlerde gönüllü olarak görev yapmak isteyen gönüllülere seçim kurulundaki fonksiyona bağlı olarak 130 ila 180 Euro arasında para ödenecek. İlaveten gönüllüler arasında işverenlerinden bir gün izin almayanlara ek 50 Euro verilecek. Seçimde ikinci tura gidilmesi durumunda, işleve bağlı olarak görev alanlara ek 50 ila 100 Euro ödenek yapılacak.

Bavyera Eyaletinde yerel seçimlerinde gönüllü olarak çalışmak isteyenlerin, seçim gününden geriye doğru en az iki aydır Münih’te ikametgâh etmesi, Alman ya da başka bir AB uyruklu olması ve 18 yaşının üstünde olmak gerekiyor.

Seçim kurulu üyeleri, oy kullanacakların Pazar günü Münih’teki 755 seçim istasyonunda sabah 8’den akşam 6’ya kadar oy kullanmasını sağlayacak. Bu amaçla, seçim kurulundaki gönüllüler sabah ve öğleden sonra vardiyalı şekilde çalışacaklar.

Seçimde görev alacak bir diğer gönüllü çalışan gurubu da Münih Ticaret Fuarı Merkezi’nde saat 15: 30’dan itibaren posta ile oy sayma işlemini gerçekleşecek.

Seçim günü saat 18: 00’dan itibaren kullanılan oylar hem posta yolu ile seçim merkezine iletilmek sureti ile hem de oy kullanma istasyonlarında sayılacaktır.

Oy kullanacak seçmenler üç seçim için oy kullanacak. Seçmen, belediye başkanı seçimi için bir oy, belediye meclisi seçimi için 80 oy ve şehir bölgesinin büyüklüğüne, ilgili bölge meclis için 15 ila 45 oy arasında oy kullanacak. Kullanılan oy sayısının yüksek olmasından dolayı, oyların iki gün içinde sayılması bekleniyor.

Pazar günü yapılan seçimlerde, belediye başkanı seçimi sayılacak ve belediye meclisi seçimlerinin sayımına başlanacak. 16 Mart 2020 Pazartesi günü ise sabah saat 8’den itibaren şehir belediye meclisi seçiminin sayımına devam edilecek ve Münih’teki 25 bölge meclisinin de sayımı yapılacak.

7

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı