Ana Sayfa Bavyera Almanya Hanau'daki Terör Saldırısı Münih'te Protesto Edildi.

Almanya Hanau’daki Terör Saldırısı Münih’te Protesto Edildi.

-

- Reklam -

Hanau da Türklere yönelik yapılan terör saldırısı, Münih’in tarihi Stahus meydanında sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Güney Bavyera İslam toplumu milli görüş başkanı Muhammet Tayyip Sayan protesto ya gelen vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, bu üzücü olaylar sadece Müslümanların meselesi değil bir insanlık meselesidir, bu menfur olaylara ve bu terör olaylarına karşı bizim temennimiz bizim isteğimiz, Alman devletinin bütün kurumları, bütün organları ve siyasilerin, katliamın failleri ile ilgilenmelerini suçluların bir an önce açığa kavuşturmalarını istedi.

Ayrıca konuşmasında failin veya faillerin intihar ettiği söyleniyor, bizler Türk toplumu olarak daha önce NSU davasında gördüğümüz ilgisizliği, tutarsızlığı bu katliamda görmek istemiyoruz diyerek Alman yetkililerden sırf bizler değil bütün insanlık bir an önce tutarlı bir açıklama beklediğini belirtti.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Uyuma Evet Asimilasyona Hayir!

Nürnberg Uylum Meclisi Başkanı İlhan Postaloğlu, hepimizin arzusu huzurlu yaşamaktır. 9 Ekim tarihinde Nürnberg’de yapılacak Uyum Meclisi seçimlerinde yeniden aday olanUyum Meclisinin şimdiki...

Bir Göç Hikayesi