Ana Sayfa Bavyera Bavyera Sağlık Bakanı'ndan Corona virüsü uyarısı

Bavyera Sağlık Bakanı’ndan Corona virüsü uyarısı

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera’da yeni bir Corona virüs Vakası.

Bakanlar Kurulu sonrası Başbakanlıkta düzenlenen basın toplantısında Sağlık Bakanı Melanie Huml ve İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, dün akşam Eyaletin Aşağı Saksen bölgesinde bir kişide Coronavirüs teşhis edilerek tedaviye alındığı bilgisi verdiler.

Bakan Huml daha önce Starnber bölgesi kaynaklı ve Çin’den gelen birinden kaynaklanan Coronavirüs teşhisiyle tedavi görüp taburcu edilen 14 hasta dışında , İtalyanın Lombardiya bölgesinden gelerek 10 katılımcıyla yapılan bir toplantıda 1 Alman vatandaşına bulaşan virüs hastalığının Bavyera’da 15 vak’a olduğunu söyledi.

Bu sabahtan itibaren toplantıya katılanlardan 1 Fransız ile 1 İsveçliye ulaşılamadığı, hastalanan kişinin yakın çevresi ve temasta olanların tespitine çalışıldığı belirtilirken, Bavyera’da toplam  günlük kapasitesi 1200 olan bu konuda ihtisas sahibi laboratuvar ile hastanelerin hazırlıklı olduğuna vurgu yapılırken “ önceliğin sağlığı korumak” olmasına rağmen yüzdeyüz güvence olmadığına dikkat çekildi ve hijyen tedbirleri dışında riziko bölgelerinden gelenlerle bir araya gelmede dikkatli olmaları uyarısı yapıldı.
Basin toplantısında İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ile Sağlık Bakanlığından Dr.Alexander Zapf katılarak soruları cevaplandırdılar.

Orhan Tinengin Münih

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...