Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Söder, Koronavirüsten yüzde 100 korunmanın gerçekçi olmadığını söyledi

Bavyera Başbakanı Söder, Koronavirüsten yüzde 100 korunmanın gerçekçi olmadığını söyledi

-

- Reklam -

Bavyera Bakanlar toplantısında Korona virüs ile ilgili alınan tedbirler açıklandı.

Münih, 10.03.2020 (OT) Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, Ekonomi Bakanı Hubert Aıwanger, Sağlık Bakanı Melanie Huml, Kültür Bakanı Bernd Sibler, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında, dinamik hızla yayılmakta olan Korona virüsünden halkın korunması amacıyla alınan tedbirleri açıkladılar.

Başbakan Söder yüzde 100 korunmanın gerçekçi olmadığını , Bavyera Korona virüs Kriz masasıyla günlük gelişmelere göre, gereğince arttırılabilecek tedbirlerin, Eyalet Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları koordinasyonu ve Mahalli İdareler işbirliğiyle güncel olarak alınıp uygulanacağını söyledi.

Korona virüs enfeksiyonunun mümkün olan öncelikle tespiti, temasta olan kişilere ulaşılması ve gerekli testler sonrası tedavilerinin yapılabilmesinin sağlanabilmesi amacıyla, Federal Hükümetince de önerildiği gibi, 1000 den fazla katılımın olacağı her türlü faaliyetin , buna sportif maçları konserler de dahil şimdilik kaydıyla, Paskalya Tatili sonrası 19.Nisan 2020 tarihine kadar yasaklanması. 500 ile 1000 arası toplantılar için ilgili Mahalli İdarelerin izni istenecektir. 500 kişinin altındaki toplantılar konusunda, Robert-Koch Enstitüsü ile Bavyera Sağlık dairesinin risk kriterleri çerçevesinde değerlendirilecektir.

Ekonomi Bakanı Aiwanger konuyla ilgili olarak Hükümetin Korona virüsün özellikle vurduğu küçük işletmelerin, 100 Milyon turist hedefine ulaşamayacak otellerin buna bağlı lokanta, otobüs şirketlerinin desteklenmesi amacıyla Eyaletin kefalet hacminin 100 Milyon Avroya yükseltilmesi, ayrıca ‘kısa çalışma parası likidite ihtiyacının iyileştirilmesi ‘ maksadıyla Cuma günü Odalar Birliğiyle bir Ekonomi zirvesi gerçekleştirileceğini söyledi.

Enfeksiyon zincirini önlemek maksadıyla Bavyera’da şimdilik 52 okulun kapatıldığını söyleyen Sağlık Bakanı Huml, tatil sonrası riskli bölgelerden gelmiş yahut virüslü biriyle temas etmiş kişiler var ise tedbir olarak sınıfların yahut okulun karantinaya alınabileceğini belirtti ve Bavyera halkının sağlığı olan önceliğimizin gerektirdiği önlemler alınmaktadır şeklinde konuştu.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA