Ana Sayfa Eğitim Bavyera'da Okullar kapanıyor

Bavyera’da Okullar kapanıyor

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera’da Okullar, ana-okullar, kreşler 16 mart Pazartesinden itibaren Paskalya tatili bitimi 19 Nisan 2020 tarihine kadar kapalı olacak.

13.03.2020 (OT) – Bavyera Başbakanı Markus Söder, Sağlık Bakanı Melanie Huml, Aile Bakanı Carolina Trautner ve Eğitim Bakanı Miachel Piazolo ile birlikte Cuma sabahı düzenlenen basın konferansında, Koronavirüsün yayılması dolayısıyla alınan tedbirler arasında, Bavyera’da Okulların, Ana-okulların, Kreşlerin 13 mart Pazartesinden itibaren pratikte Paskalya tatili sonrası 19.Nisan 2020 tarihine kadar kapalı kalacağı vurgulandı.

Paniğe kapılmadan olağanüstü durum itibariyle toplum olarak dayanışma içinde, salgın (epimedi) olarak değerlendirilen Korronovirüs’le mücadele ve korunma tedbirlerine uyulması çağrısı yapılırken, halkın sağlığı önceliği bağlamında tüm Bavyera’da başta Üniversite Klinikleri olamak üzere tüm Hastane, Kliniklerin koordinasyon içinde çalışacağı, kurumsal sağlık ocak ve merkezlerinin bu konuda hazırlıklı olduğu belirtilirken , herkesin sorumluluk duygusuyla sosyal faaliyetlerinde kısıntı yapmaları istendi.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...