Ana Sayfa Bavyera ''FAIR Liste'' Basın Açıklaması

”FAIR Liste” Basın Açıklaması

-

- Reklam -
- Reklam -

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

FAIR – Liste, Münih Belediye Meclisi‘nde yer almak ve hak ettiği kadar temsil edilmeyen, Türk ve Müslüman toplumun sesi olmak adına, Türk Sivil Toplum Kuruluşları ile istişare edilerek oluşturulmuş bir listedir.

FAIR – Liste, hiçbir siyasi parti, kişi, kurum ve kuruluşun güdümünde olmayan bağımsız bir liste olarak yola çıkmıştır.

Aday liste oluşturma aşamasında, terörün ve radikalizmin her türlüsüne karşı duruşunu açıkca dile getirebilen, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte,değişik kültürlere mensup şahıslara kapısını açık tutmuş, destek talep etmiştir.

Seçime ilk defa katılma şartı olan 1000 destek imza sürecini, özverili bir çalışmanın sonunda, 60 yıl sonra ilk kez, 1293 imza toplayarak başarmıştır.

Dininden, dilinden kültüründen veya kökeninden dolayı, ırkçılığa maruz kalmış bütün insanlara yardımcı olmak ve her türlü radikalizmin karşısında durarak, hep birlikte, huzur içinde yaşayacağımız daha güzel bir Münih hayali ile başladığımız seçim mücadelemiz, 15 Mart 2020 Pazar günü nihayete ermiştir.

Seçimde FAIR – Listesi’ne verilen oyların, bir adayın dahi seçilmesine yeterli olmadığını, malesef üzülerek belirtmek isteriz.

Sandık, demokrasinin namusudur, çıkan sonuçlara herkesin  saygı duyması  gerekmektedir.
Bununla  birlikte, seçime ilk defa katılmış olmamıza rağmen,15 Mart 2020 yerel seçim sonuçları, FAIR – Liste çalışmasının ,ne kadar önemli ve  gerekli olduğunu, herkese bir kez daha göstermiştir. 

Siyasete katılım noktasında, toplumsal duyarlılığımızın bir kez daha  değerlendirilmesinin, siyasi  geleceğimiz adına mühim ve mecburi olduğu inancındayız.

FAIR – Liste adayları ve gönüllüleri, maddi ve manevi bütün imkanlarını seferber ederek, ailelerinden ve işlerinden fedakarlıkta bulunmuşlar, gece gündüz demeden hedefe ulaşmak için çalışmışlardır. Buna sağduyu ve vicdan sahibi her insanımız kefil ve şahittir. 

Seçim sonucu, her ne kadar bizi memnun etmesede, demokratik hakların kullanılması, siyasi entegrasyon ve toplumda siyasi bilinç oluşturma adına, birlik ve beraberlik içinde, onurlu bir mücadele vermiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bu çalışma bizim için bir  başlangıç olup, siyasi katılım noktasındaki mücadelemiz devam edecektir.

FAIR – Listesinin kuruluş çalışmalarından, seçim gününe kadar, gece gündüz demeden çalışan, fazilet ve fedakârlık numunesi, bütün FAIR –Liste gönüllülerine, destekçilerine ve seçmenlerimize ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla.FAIR – Liste

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı