Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da ''Sokağa Çıkma Kısıtlaması'' Neleri Kapsıyor?

Bavyera’da ”Sokağa Çıkma Kısıtlaması” Neleri Kapsıyor?

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Eyalet Hükümeti Kanun Hükmünde Kararname ile 21 Mart 2020 tarihinden itibaren iki haftalığına sokağa çıkma kısıtlamaları kararlaştırıp yayımlamıştır. Buna göre dikkate alınması gereken en önemli konular şu şekildedir:

1. Mümkün mertebe evlerinizden önemli bir sebebiniz yoksa, ayrılmayın ve dışarıya cıkmayın. Kabul edilen istisnalar aşağıda belirtildiği gibidir:

1.1. Isinize gitmek istiyorsanız, doğrudan en kısa yoldan ise gidip, yanınızdaki vatandaşa en az 1,5 metre mesafeyi koruyun.
1.2. Günlük ihtiyaçlarınızı gidermek için de evden ayrılabilirsiniz. Örneğin:

– gıda ve içecek alış-verişi
– önemli doktor randavüleri ve eczane ihtiyaçları (Drogeriemarkt buna dahil)
– banka ve postane şubeleri açık olacaktır
– rahatsiz olan ya da bakima muhtaç olan yakınlarınızı ve akrabalarınızı ziyaret edebilirsiniz.

1.3. özel hayata ilişkin kısa süreli yürüyüş, köpeğinizle hava alma ya da spor amaçlı dışarıya çıkabilirsiniz. Grup halinde dolaşmayın. Aile fertleri ile çıkacaksanız, mutlaka 1,5 metrelik mesafeyi koruyun.

2. Restoran, Cafe, Bar, Kuaförler vb istisnasız kapalı olacak. Sadece eve servis yapan, ya da müşterinin doğrudan evde tüketmesi üzeri tezgahın üzerinden yapılan satışlara müsaade edilecek.

3. Hastane, huzur evi vb ziyaretlere kapalı kalacak. Sadece hastanede ölüm döşeğinde yatan hastalara, reşit olmayan çocukların velilerine, ve kendi çocuğunun doğumuna katılmak isteyen babalara istisna-i müsaade edilerek refakat imkanı sağlanacaktır.

Hayat mümkün mertebe normal şartlarda devam ediyor. İşinize gidip gelebileceksiniz, alış-verişinizi yapıp, hiç bir ihtiyaçtan mahrum kalmayacaksınız.

Bu dönem sadece biraz daha dikkat ve titizlik arz ediyor.

Bilginize. Av. D. Uğur Kör

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi .

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı