Ana Sayfa Almanya Merkel, ek tedbirler getirdi: ''2 kişiden fazla dolaşım yasaklandı''

Merkel, ek tedbirler getirdi: ”2 kişiden fazla dolaşım yasaklandı”

-

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in 22.03.2020 Pazar günü saat 17.30da yapmış olduğu basın açıklaması gereği dikkate alınması gereken ek tedbirler:

1. 23.03.2020 Pazartesi günü itibari ile herkes evinin dışına sadece yalnız, ailesinin eşliğinde, ya da ailesine ait olmayan bir tek şahıs ile çıkıp dolaşabilecek. 2 kişiden fazla gruplar halinde dolaşım yasaklanmıştır.

2. Restoranlar (tezgah üzerinden satış hariç), kuaförler vb en az iki haftalık süre için kapalı kalacak. Marketler, bakkallar, eczaneler, banka ve postaneler ise hizmete devam ederek, vatandaşlar arasında mesafenin en az 1.5 metrelik mesafeyi korumakla yükümlüdürler.

3. İşe gidip gelmek, gıda ve içecek alış-verişi için, doktor randavüleri, günlük önemli ihtiyaçların karşılanması ve hava alıp spor yapma amacıyla evden çıkmaya halen müsaade edilecek.

4. Pazartesi günü (23.03.2020) Federal Hükümet Korona Yardımlaşma Yasa Paketini kararlaştıracak

Bu yasa paketi, Çarşamba günü (25.03.2020) Federal Meclisin onayına sunulup, Cuma günü (27.03.2020) Eyaletler temsilciliğinde oya sunulacaktır.

Şuana kadar devlet tarafından kiraları ödememe, vergiden muafiyet gibi kararlar resmi olarak alınmamıştır. Devlet sadece maddi sıkıntı yaşayan, ve iflasın eşliğinde olan işletmelere parasal yardım imkanı sunmaktadır.

Yasa paketi içerisinde tam olarak nelerin olacağı, Pazartesi günü (23.03.2020) Başbakan Merkel tarafından açıklanacaktır.

Bilgi kirliliğine karşı devletin ya da emniyet birimlerinin açıklamadığı hiç bir iddia ya da karara itaat etmeyin.

Dip Not: Her eyalet kendi yöresel ihtiyaç ve durumuna göre farklı pratik yöntem ve yürütmelik ler kararlaştırabilir. Örneğin Bavyera’da sokağa aile fertleri dışında sadece yalnız çıkma müsaadesi var. Yabancı ikinci şahıs ile görüşme imkanı kısıtlanmıştır.

Av. D. Uğur Kör

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA