Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Söder, ''ekonomiyi ne pahasına olursa olsun destekleyeceğiz''

Bavyera Başbakanı Söder, ”ekonomiyi ne pahasına olursa olsun destekleyeceğiz”

-

- Reklam -

Bavyera Başbakanı Söder, Korona Özel Fonu 20 milyar Euro, Bavyera Fonu 20 milyar Euro ve Kredi Kefalet Hacmini 10 katına 40 milyara kadar çıkarıyor.

Korona krizi nedeniyle Bavyera yardım paketini 20 milyar Euro’ya çıkardı. Başbakan Söder bunu Münih’teki kabine toplantısından sonra açıkladı.

Şu anda çıkış kısıtlamalarının daha da sıkılaştırılması planlanmamaktadır.

Bavyera hükümeti, korona krizinin sonuçlarıyla mücadele etmek için yardım paketini önemli ölçüde artırmak istiyor – şimdiye kadar 10 milyardan 20 milyar Euro’ya çıkartan Başbakan Markus Söder’in (CSU) Münih’te bir kabine toplantısından sonra söylediği gibi, bir yandan milyarlarca vergi geliri beklenebilir. Öte yandan, diğer şeylerin yanı sıra şirketleri ve işletmeleri desteklemek için daha fazla paraya ihtiyaç duyuldu.

Söder, şu anda bir milyar Euro ödeniyor. Ayrıca şu ana kadar yaklaşık 120.000 dilekçe verildi. Bavyera Eyalet Parlamentosunun bütçedeki artışı onaylaması gerekiyor. dedi.

Aiwanger: “Durum kontrolümüz altında”

Söder ayrıca, federal hükümetin ekonomiye destek paketini de övdü. Başbakan, Korona krizinin “refahımız için en önemli stres testi” olduğunu vurguladı. Şirketlerin düşmanca devralmalarını önlemek için, Bavyera eyalet hükümeti 40 milyar Euro tutarında özel bir fon kurmak istiyor. Şüphe durumunda, devralmaların önlenmesi için devlet katılımı gerekli olabilir, ifadelerini kullandı.

Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger (FW): “Kriz modundayız, ancak durum kontrol altında.” Aiwanger, erzak kıtlığına veya kritik altyapının başarısız olduğuna dair hiçbir emare olmadığını vurguladı. Ayrıca, hiçbir doktor koruyucu maske olmadan çalışmaktan endişe etmek zorunda değildir. Bakana göre, hükümet “1.8 milyon kısa çalışma işçisi” bekliyor.

Kısa çalışma nedir?

Kısa çalışma önemli bir iş kaybı nedeniyle, bir işletmede standart çalışma saatleri içinde geçici bir azalma demektir. Şirket çalışanlarının tümünün veya yalnızca bir kısmının kısa çalışması söz konusu olabilmektedir. Kısa çalışmadan etkilenen çalışanlar ya az ya da hiç çalışmazlar. Bir işverenin kısa çalışma izni alabilmesi ve kısa çalışma sürecinde işçilerin maaşlarında azaltma hakkı olup olmadığı çalışma yasaları çerçevesinde belirlenir. Kısa süreli çalışma işlerin kötüye gittiği dönemde işten çıkarmalardan kaçınmak için bir araçtır. işçilerin kazanç kaybının kısmen telafi edilmesi için işverenler, işsizlik sigortası üzerinden başvuru yaparlar. Ödemeleri Çalışma Ajansı yapmaktadır. Çalışanlara net maaşlarının %60’ı ödenirken, çocuklu ailelere ise maaşın %67’si ödenmektedir. Burada amaçlanan işletmelerin maaş harcamalarının bir kısmının karşılanması ve işten çıkarmaların önüne geçilmesidir.

Haber: Serdar Duran

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA