Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da İşletme ve Müteşebbise 20 milyar avroluk fon ayrıldı

Bavyera’da İşletme ve Müteşebbise 20 milyar avroluk fon ayrıldı

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Eyalet Hükümeti, Korona krizini yenmek bağlamında 60 Milyar Avroluk kurtarma paketi oluşturulmasına karar verdi.

Kabine toplantısına katılan Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz ‘la birlikte Bavyera Başbakanı Markus Söder, düzenlenen video basın konferansında alınan kararla ilgili açıklama yaptı.

Federal bütçeden yapılacak 50 Miyar Avro destek paketinin ülkede şuandaki durumda enflasyona sebep olmayacağını söylemekle birlikte Scholz, Bavyera Başbakanı Söder’in de belirttiği ‘resesyonun’ kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Söder 200 Bin acil ekonomik yardım başvurusunun olduğunu söyleyen Söder Korona krizinin atlatılması için 60 Miyar Avroluk Bavyera Fonu oluşturulduğunu bunun 20 Milyar Avrosunun Bavyera İşletme ve Müteşebbisine acil yardım olarak ayrıldığını diğer 40 Milyarın da kefalet olarak Bankalar emrine verileceği açıklamasını yaptı.

Robert-Koch Enstitüsünün dün sabah verdiği bilgide Bavyera’da kornona virüs vaka sayısının 14 810 ve ölümlerin 162 olduğu gerçeğine ve yayılma hızının şu anda yavaşlama göstermesine rağmen Başbakan Söder, yaşanmakta olan olağanüstü ve varlığımızı tehdit eden Korona şokunun atlatılması için alınan tedbirlerde bir gevşeme düşünülmediğini ve bir tarih veremeyeceğini vurguladı.

Haber: Orhan Tinengin

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...