Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Söder, 3000 haneyi kapsayacak ''kan testine'' başlanacağını açıkladı

Bavyera Başbakanı Söder, 3000 haneyi kapsayacak ”kan testine” başlanacağını açıkladı

-

- Reklam -

Bavyera Başbakanı Dr.Markus Söder Korona Kriziyle ilgili bildiri yayınladı.

Başbakan bugün Bavyera Bilim Bakanı Bernd Sibler, Üniversite Viroloji Enstitüsü Müdürü prof.Dr.Ulrike Protzer, Tropikal Enfeksiyonlar Bölüm Başkanı Prof.Dr. Michael Hoelscher ile birlikte düzenlenen Video Basın Toplantısında Korona Kriziyle ilgili bilimsel bilgileri paylaştı.

Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder Video Basın Konferansında oluşturdukları ” Korona Araştırma Projesi” hakkında bilgi verdi.

Halen devam etmekte olan Korona virus salgınına karşı alınan tedbirlere ilave olarak virolog, epidemolog eksperlerden oluşan ” Korona Team ile” sadece günlük değil geleceğe yönelik araştırmalarla hastalıkla mücadelede ilaç ve koruyucu aşı bulunması bilimsel çalışması yapılacak.

Müniht’e Kan Testleri

Konferansa katılan ve Korona Ekibi içinde olan Münih Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof.Dr. Machael Hoelscher , 50 bilim adamıyla çalışan ekibİle önümüzdeki Pazar gününden itibaren. Sağlık Müdürlüğü ve Polis desteğiyle Münih’te 3000 haneyi kapsayacak ve gönüllülük esasına dayalı ” kan testine” başlanacağını açıkladı ve , belli aralıkla aynı kişiler üzerinde yapılacak ”antikörper” araştırmanın Robert-Koch Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleşecek araştırmaya katılacaklara peşinen teşekkür etti.

Başbakan Söder le basın Konferansına katılan TUM Üniversitesi Viroloji Enstitüsü Başkanı Prof.Dr. Ulrıke Protzer de, İtalya, Avusturya gibi salgının yüksek olduğu ülkelere komşu Bavyera’da da Korona virus vakalarının dinamik seyrini göz önünde bulunduracak bilim ekibimizin çalışmasıyla yüksek olan hastalık yayılma oranının hiç değilse 1 artı 1 e indirmekle kontrol altına alacağımızı düşünüyoruz şeklinde konuştu.

Haber:Orhan Tinengin

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA