Ana Sayfa Bavyera Bavyera Eyaletinde, sokağa çıkma kısıtlaması ile yürürlüğe giren para cezaları

Bavyera Eyaletinde, sokağa çıkma kısıtlaması ile yürürlüğe giren para cezaları

-

- Reklam -
- Reklam -

Korona Salgını ve Bavyera Eyaletinde yürürlüğe giren ceza endeksi

Bavyera İçişleri ve Çalışma Bakanlığı’nın Korona salgını yürütmelik ve talimatlarına aykırı davranışlarda bulunan vatandaş ve işletmecilere uygulayacağı ceza ve yaptırım endeksinden en önemli alıntılar:

1. Müşterilerini oturarak ağırlayan restoran, fırın ve cafe sahiplerine para cezası 5.000 € ‘dur.  Sadece tezgah üzerinden (zum Mitnehmen) satılıp, müşterinin kendi evinde tüketebileceği ürünlerin satışına müsaade edilmiştir.

2. Restoran, fırın ve Cafelerde müşterilerin arasında en az 1,5 metrelik mesafenin korunmasını dikkate almayan, ya da gerekli tedbirleri uygulamayan işletme sahibine, para cezası 500 € dur. 

3. Vatandaş kamu alanlarında ve hizmet veren mekanlarda kendiliğinden gerekli mesafeyi korumuyorsa, para cezası 150 € bulunmaktadır. 

4. Mekan içerisinde tezgahın üzerinden (zum Mitnehmen) satılan ürün ve siparişlerini bekleyen müşteri sayısı maksimum 10 kişi olarak sınırlandırılmıştır.  10 müşteriden fazla insanı mekánında bekleten işletmeciye para cezası 1000 € olarak kesilecektir.

5. Gereksiz yere, ya da izinsiz hastane, huzur evi vb ziyaretlerinde yakalanan vatandaşa 500 € para cezası kesilecektir. 

6. Kendi evini istisna-i müsaadesi olmadan terk edip, sokağa gerekçesiz çıkana para cezası 150 € olarak açıklanmıştır.  (İstisna-i müsaadeler: işe gidip gelme, gıda ve içecek alış-verişi, doktor ve eczane randevuları, kısa süreli tek başına ya da aile fertleri ile yürüyüş ve spor faaliyetleri olarak açıklanmıştır). 

7. Günlük ihtiyaçlar kapsamına girmeyen, ve bu sebeple şuan talimatlara aykırı olarak işletilen işyerlerine 5000 € para cezası kesilecektir. 

27 Mart 2020 tarihinde ceza ve yaptırımları tanımlayan yasanın resmi gazetede sayfasından temin ve takip edebilirsiniz.  https://www.verkuendung-bayern.de/baymbl/2020-159/

Av.  D. Uğur Kör

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı