Ana Sayfa Bavyera Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml ve İçişleri Bakanı Joachim Herrmann: "Korona Yardımcı...

Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml ve İçişleri Bakanı Joachim Herrmann: “Korona Yardımcı Hastaneleri için konsept hazır

-

- Reklam -

Mümkün olan en iyi tıbbi bakım – planlama ve inşaat, yerel sivil koruma yetkilileri tarafından organize edildi.

Bavyera Eyaleti, ülkenin her yerinde yardımcı hastanelerin tedaviye ihtiyacı olan Covid 19 hastalarında büyük bir artış olması durumunda donanımlıdır. Bu konuya dün Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml (CSU, Bamberg) ve İçişleri Bakanı Joachim Herrmann dikkatleri çekti.

Sağlık Bakanı Huml şunları söyledi: “Yardımcı bir hastane, yoğun nüfuslu bölgelerde, çok sayıda hasta insanı olan bölgelerde veya hastanelerin bölgesel tıkanıklığında ek yatak kapasitesi açmalıdır.

Mevcut bir hastaneye mümkün olduğunca yakın kurulmalı ve kurumsal olarak en yakın hastaneye atanmalıdır. ”dedi.”

İçişleri Bakanı Herrmann yardımcı bir hastanenin kapasitesinin en az 90 yatak olması gerektiğini vurguladı. Herrmann, “Kurulum, elektrik, iletişim, sıhhi tesisler, uygun ulaşım yolları ve mümkün olan en hijyenik oda kalitesi ile yeterli altyapıya sahip sabit bir binada yapılmalıdır.”

Mevcut rehabilitasyon klinikleri ve benzeri tesisler bunun için özellikle uygundur. Hangi tesisin nerede ve ne zaman faaliyete geçirileceğine ilişkin karar, sonuçta İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak her bir müdahil kontrol merkezi alanındaki Afet ve Acil Durum Yönetimi Grubu’nun (FüGK) – AFAD – ilgili tıbbi direktörü tarafından verilir.

Bakan Huml konuşmasında: “Enfeksiyon riskini olabildiğince sıfırlamak için COVİD 19 pozitif hastalar, şüpheli vakalar ve diğer hastalar birbirinden ayrılmalıdır. Bu aynı zamanda bu üç hasta grubuna bakan personel için de geçerlidir. Hızlı çalışabilmek için sahada mevcut ve mevcut yapılar kullanılmalıdır. “

Herrmann’a göre, konsept yardım örgütleri, Alman silahlı kuvvetleri ve THW ile yakın koordinasyon içinde geliştirildi: “COVİD 19 pandemi sırasında hastanede yatan kapasitelerin uygun bir şekilde genişletilmesi gerektiğinde, sahada sorumlu (AFAD) FüGK’ları bu şekilde destekliyoruz.”İfadelerini kullandı.”

Haber:Serdar Duran

Son dakika haberleri için https://www.facebook.com/bavyeratv takip edebilirsiniz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA