Ana Sayfa Almanya Almanya Başbakanı Merkel; 31 Ağustos'a kadar büyük toplantıların yapılmamasının kararlaştırıldığını açıkladı

Almanya Başbakanı Merkel; 31 Ağustos’a kadar büyük toplantıların yapılmamasının kararlaştırıldığını açıkladı

-

- Reklam -
- Reklam -

Federal Hükümet Başbakanı Merkel, bugün Bavyera Başbakanı Söder ve Hamburg Belediye Başkanı Tschentscher katılımı ile gerçekleştirdiği video konferansta Koronavirüsle mücadelede bundan sonra atılacak adımlar konusunda bilgi verdi.

Sağlık sistemi çalışanlarının gayretli çalışmasıyla koronavirüs mücadele önlemlerinin başarıyla yürütüldüğüne işaret eden Federal Başbakan Angela Merkel, bunun kırılgan bir başarı olduğunu vurguladı.

Virüsle mücadelede tedbirli iyimserlikle, şimdiye kadar alınan önlemlerde küçük adımlarla gevşeme olabileceğini belirten Merkel, Eyalet Başbakanlarının da onayladıkları gibi 4 Mayısta ilk ve anaokullar dışında bitirme sınıflarında eğitime başlanabileceğini, Başbakan Söder de 11 Mayısta okulların açılacağını söylerken Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların en erken 3 Mayısa kadar devamında mutabakat olduğuna işaret etti.

İlaç ve koruyucu aşı bulunana kadar virüsle yaşamanın öğrenilmesini isteyen Merkel, Klise, Sinagog, Camilerde biraraya gelinmemesine uyulması dışında 31 Ağustosa kadar büyük toplantıların yapılmamasının kararlaştırıldığını, 800 metrekare satış alanı olan dükkanların tedricen Pazartesinden itibaren, kuaför/berberlerin ise 4 Mayısta açılabileceği bilgisi verirken, bundan sonra atılacak adımlar konusunun 30 Nisanda ele alınacağını vurguladı.

Haber: Orhan Tinengin

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg’de barış sofrası kuruldu

Bu yılki barış ödülü Kenya’lı Malcom Bıdalı’ya verildi Nürnberg kentinin resmiyet kazanmasının 954’nci ve 30 Yıl Savaşlarının bitişinin354'üncü yılında,...

Göç hikayesini anlattı