Ana Sayfa Bavyera Bavyera, Koronavirüs önlemlerinde gevşeme adımları atıyor

Bavyera, Koronavirüs önlemlerinde gevşeme adımları atıyor

-

- Reklam -
- Reklam -

Bugünkü Kabine toplantısı sonrası video basın konferansında Başbakan Markus Söder, Ekonomi Bakanı Huber Aiwanger, Sağlık Bakanı Melanıe Huml, Eğitim Bakanı Prof.Dr.Mıchael Piazolo ve Sosyal Güvenlik Bakanı Carolın Trautner, Koronavirüs önlemleriyle ilgili atılacak sonraki adımlar konusunda bilgi verdiler.

Bavyera’da alınmış olan sokağa çıkmak kısıtlamasında hafif gevşeme yapılması ve dışarıda olan hane mensubuna bir kişinin daha ilavesine izin verilirken, hastalığa karşı ilaç ve koruyucu aşı bulunana kadar tedbirlerin devam edeceği belirtildi.

Yapı ve Bahçe malzemeleri, satışı yapılan marketlerin 20 Nisan Pazartesi günü açılabileceklerini, büyüklüğü 800 metrekareye kadar olan Dükkanların açılmasının ise 27 Nisan Pazartesi günü olabileceği ve buralarda sosyal mesafe ile burun/ağız maske takıma tavsiyesinin geçerli olacağı vurgulandı.

Kuaför/Berber esnafının da 4 Mayıs itibari ile hijyen ve maske kullanılma ve sosyal mesafe kuralına uyularak açılacağı belirtildi.

Okullar konusunda Eğitim Bakanı Prof. Piazolo’nun açıklamasına göre, okulların korona virüsü sebebiyle kapatılma kararını ilk veren Bavyera’da okulların kapalı kalmasına devam edilirken, ilk etapta 27 Nisanda sınav hazırlıkları için eğitime başlıyacağını, ikinci etapta da 10-15 öğrencilik sınıflarda 11 Mayısta açılmasının buna dair kararın 30 Nisandaki Eyaletler Eğitim Bakanları toplantısında alınmasının düşünüldüğünü söyledi.

Gastronomi branşındaki yasaklamanın devam edeceğini ve Konser, festival, spor müsabakalarının 31 Ağustosa kadar yasak olduğunu belirten Söder, Oktoberfest (Bira Bayramı) yapılabileceğinden şüpheli olduğunu ilave ederken profesyonel Futbol karşılaşmaları konusunun önümüzdeki haftalarda karara bağlanabileceğini ancak seyircisiz oynanmanın düşünülebileceğini söyledi..

Tatil yapmak amacıyla ülkede kalınmasını öneren Başbakan Söder, klasik tatil ülkeleri İtalya, İspanya ve Türkiye’nin önlem kapsamında olduğuna işaret etti.

Haber: Orhan Tinengin

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı