Ana Sayfa Bavyera Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann; 2019 Yılı Anayasayı Koruma raporunu basın toplantısında...

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann; 2019 Yılı Anayasayı Koruma raporunu basın toplantısında açıkladı

-

- Reklam -

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, bugün Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Dr.Burkhard Körner‘le birlikte düzenlenen basın konferansında 2019 Anayasa Koruma Raporunu açıkladı.

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann; Aşırı sağ güvenliği tehdit eden en büyük tehdit olurken, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde Ekim 2019 da başlattığı harekatla tutuklu yüzlerce ”İslam devleti” taraftarı savaşçının da  batı ülkelerine kaçarak tehlike oluşturuyor.

Almanya’nın bugün karşılaştığı en büyük tehditin, göçmen kökenliler, Yahudi inançlılar ve devlet temsilcilerine yönelik aşırı sağ olduğunu sözlü açıklayan Herrmann, Bavyera’da  2.570 olarak
aşırı sağ sahnesinde olanlar dan 1.000 şiddet yanlısının, Korona Pandemisi senaryosuyla
Sığınmacı, göçmen kökenli ve Yahudilerin virüsün yayılması ve bundan faydalananlar olarak  nefret yayma propagandası yaptığını vurguladı.

Aşırı sağ suçlarının bir önceki yıl 1.834 ten 2019 da 2.103 yükseldiğine dikkat  çekti.

Aşırı sol potansiyelinin şiddet taraftarı sayısının 3.600 olduğu ancak suç sayısının 669’a
düşmesine rağmen, münih ve çevresinde yangın çıkarma, demiryolları hatlarına sabote gibi
farklı düşünce sahibi ve devlet karşıtı eylemlerde aşırı sağcı metod ve stratji uyguladıkları raporda yer alıyor.

İslamist terör saldırısında, Almanya 2019 yılında maruz kalmamakla birlikte , komşu Avrupa ülkeleri İngiltere, Hollanda, Norveç, İtalya, Fransa’daki saldırılar terör tehlikesini göstermekte
olduğuna işaret eden raporda, ”islam devleti” taraftarlarını Korona virus Pandemisini fırsat görerek  Batı Toplumunu saldırılarla zayıflatmaya teşvik ettiği, askeri mağlubiyete rağmen ideolojik olarak varlığını gösterdiği ve Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeyinde geçen Ekim ayında gerçekleştirdiği askeri harekat sonrası kaçan ”İslam Devleti” savaşçı tutukludan yüzlercesinin nefret ettikleri batı toplumu içine sızdığı işaret dilmekte.

Alman güvenlik yetkililerince, ”Suriye ve Irak” yüzde 25’i kadın olan ve 230’u Cihad bölgesinde öldürülen 1.050 kişiden, Bavyera’ya dönen 21 olduğu raporda da yer alıyor.

Haber: Orhan Tinengin

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv


- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA