Ana Sayfa Almanya Almanya’da vizeyle geçici olarak bulunup Türkiye'ye dönmek isteyen vatandaşlarımız için düzenlenecek ticari...

Almanya’da vizeyle geçici olarak bulunup Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşlarımız için düzenlenecek ticari seferler hakkında duyuru

-

- Reklam -
- Reklam -

Kıymetli vatandaşlarımız,

COVID-19 salgını nedeniyle uluslararası seyahate yönelik alınan kısıtlayıcı tedbirler dolayısıyla ülkemize dönemeyen ve Temsilciliklerimize yurda dönüş talebiyle başvuran vatandaşlarımıza yönelik olarak yürütülen çalışmalar çerçevesinde, Almanya’da kısa süreli vizeyle bulunan (öğrenci, ziyaretçi/turist, iş görüşmesi amaçlı, geçici işçi gibi) vatandaşlarımızın Türkiye’ye dönüşünü sağlamak amacıyla uçak seferleri düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu çerçevede;
Frankfurt (20-21 Nisan),
Hannover (21 Nisan),
Hamburg (21 Nisan),
Köln (21-22 Nisan),
Berlin (22 Nisan),
Münih (22-23 Nisan) ve
Düsseldorf (22-23 Nisan) tarihlerinde
THY tarafından ticari seferlerin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Bilet ücreti THY tarafından tek yön ve kişi başı 240 Euro olarak belirlenmiştir.

Sözkonusu seferlerle ülkemize gidecek olan tüm vatandaşlarımız varışlarında 14 gün boyunca zorunlu karantinaya alınacaklardır. Vatandaşlarımızın bu hususu kabul ettiklerini önceden yazılı olarak taahhüt etmeleri gerekmektedir.

COVID-19 pozitif tanısı konmuş veya uçuş günü COVID-19 belirtisi gösteren kişilerin uçağa kabul edilmesi mümkün olamayacaktır.

Yukarıda belirtilen koşulları sağlayan ve isimlerini 14 Nisan günü akşamına kadar Almanya’da bulundukları bölgedeki Başkonsolosluklarımıza kaydettirmiş olan vatandaşlarımıza uçuşlarla hakkında bilgilendirme ilgili Başkonsolosluklarımız tarafından yapılmaktadır.

Uçaklarda yer kalması halinde, Başkonsolosluklarımıza sonradan müracaat ederek adlarını yedek listelere kaydettiren yukarda belirten kategorideki vatandaşlarımızdan da, başvuru sırasına göre, yolcu listelerine eklemelerin yapılması ihtimal dahilinde olup, bu hususta Başkonsolosluklarımız gerekli bildirimleri ilgili vatandaşlarımıza doğrudan yapacaklardır.

Saygıyla duyurulur.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı