Ana Sayfa Bavyera Dünyanın en büyük açık hava festivali ''Oktoberfest iptal edildi''

Dünyanın en büyük açık hava festivali ”Oktoberfest iptal edildi”

-

- Reklam -

Oktoberfest Korona virüs kurbanı oldu

Münih’in yüzlerce yıllık ananevi Güz Şenliği ” Oktoberfest” yapılamıyor

Bavyera Başbakanı Markus Söder ile bugün Başbakanlıkta biraraya gelen, Münih Anakent Belediye Başkanı Dieter Reiter, Oktoberfest-Bira şenliğinin bu yıl yapılmaması kararını üzüntü ile verdiklerini açıkladılar.

Bu konuda açıklama yapanlar Reiter ve Söder, Münih kenti ve Bavyera için çok önemli tanıtım ve ekonomik katkı sağlayan, geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan tüm dünyaca tanınan Oktoberfest Bira Şenliğinin, yaşanmakta olan Korona Pandemisi nedeniyle yapılmamasına kesin karar verdiklerini söylediler.

1 Haziran’daki Fingsten Yortusu itibariyle Gastronomi branşında Lokantaların bazı yükümlükleri yerine getirmek kaydıyla açılabileceğinin düşünülmekte olduğunun belirtildiği açıklamada, devasa bira çadırlarıyla, etrafının ve Almanya daışından her yıl gelmesi beklenen 2 Milyon ziyaretçinin kontrolünün imkansız olacağına dikkat çektiler.

Oktoberfest ve bu alan içinde yer alan geleneksel Ziraat Fuarının ( Landwirtschaft Messe) yapılamayacak olması yalnızca katılımcı büyük bira üretici firmaları değil,

2 hafta festival süresinde, lunapark- ekonomik katkısı büyük küçük satıış mekan sahipleri, şenlik çadırlarındaki hizmet personelinin, otellerin, aksicilerin parasal büyük kayıplara uğratacağı ve bu anlamda Korona virüsün sebep olacağı ekonomik daralmanın bir parçası olacak. ”İfadeleri kullanıldı”

Haber:Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA