Ana Sayfa Eğitim Bavyera Eğitim Bakanı Piazolo, Okulların yeniden açılmasıyla ilgili bilgi verdi

Bavyera Eğitim Bakanı Piazolo, Okulların yeniden açılmasıyla ilgili bilgi verdi

-

Bavyera Eğitim Bakanının okulların yeniden açılmasıyla ilgili bilgilendirmesi;

Bavyera Eyaleti Eğitim Bakanı Prof. Dr. Piazolo, bugün video basın toplantısında, 6 haftalık kapama sonrası okulların 27 Nisan 2020 tarihinde hangi şartlar altında açılacağı konusunda bilgi verdi.

Bavyera Eğitim Bakannı Prof.Dr. Michael Piazolo, bugünkü basın bildirisinde, 6 hafta süre ile kapalı kalan okulların 27 Nisan 2020 den itibaren yalnızca bitirme sınıflarında tüm öğrencinin % 14 üne açık olacağını ve Lise bitirme sınavlarının 20 Mayısta başlayacağını söyledi. Bakanın açıklamasına göre, 10-15 öğrencilik sınıflarda her dört metrekarede bir öğrenci yalnız olarak sırada yer alacak şekilde oturacak, teneffüsler sınıflarda gruplaşmadan olacak.

Normal olmayan bir eğitim yılında olunduğunu ve sağlığın öncelik olarak düşünüldüğünü belirten Piazolo, sınıflarda ders süresince maske kullanımı uygulamasının güç olacağın düşündüğünü söylerken, ilk ders gününde maske dağıtımı yapılacağını, koridorlarda, tuvalete giderken sosyal mesafe kuralı içinde maske takılmasının tavsiye edildiğini belirtti.

Öğrencilerden sağlık bakımından riziko altında olanların derslerini evlerinden dijital sistemle almalarını, 60 yaş üstü öğretmenlerin gönüllülüğe bağlı olarak derslere girebileceklerini de söyleyen Piazolo, enfeksiyonun gidişine göre ve tedaviye yönelik ilaç ile koruyucu aşı bulunana kadar eğitimde normale dönülemeyeceğini ancak bu kaotik devreyi başarıyla atlatacaklarını vurguladı.

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA