Ana Sayfa Bavyera Bavyera Eyaleti Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer, 6 yaş üzeri çocukların maske takma...

Bavyera Eyaleti Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer, 6 yaş üzeri çocukların maske takma zorunluluğu var

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera Eyaletinde Maske takma mecburiyeti;

Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer basın bildirisiyle Bavyera’da 27 Nisan 2020 tarihinden itibaren maske takmak mecburiyeti getirildiğini açıkladı.

Bavyera Eyaleti Ulaştırma Bakanı Kerstin Schreyer, bugünkü basın bildirisinde eyalette maske takma mecburiyeti uygulamasına 27 Nisan 2020 Pazartesi günü başlanacağını açıkladı.

Burun ve ağzı kapatacak maskelerin basit pamuklu kumaştan olabileceği gibi eczane ve diğer yerlerde satılanlar şeklinde de olabileceği açıklamasını yapan Bakan Schreyer, kullanılmaması durumunda idari ceza uygulanacağını ve bunun miktarının ise şu anda İçişleri ve sağlık bakanlıklarıyla görüşüldüğünü ifade etti.

27 Nisan 2020 Pazartesinden itibaren okulların ve iş yeri dükkanların açılacağını, ulaşımda yoğunluk olacağı dikkate alınarak, Münih’te 15 Mayısta başlayacak düzenli tarife uygulaması öncesi de, metro-tramvay-hızlı trenler ile taksilerde maske kullanımı, özellikle istasyon ve duraklarda sosyal mesafe uygulanmasına dikkat edilmesini, 6 yaş üzeri çocukların da buna dahil olduğunu söyleyen Bakan Schreyer, toplu taşıma araçlarında hizmet eden ve ulaşımın aksamadan yürümesini sağlayan personele teşekkür etti.

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye’de sunulan imkanlar tanıtıldı

İlk kez düzenlenen Münih Sağlık ve Estetik Fuarında Türkiye'de sunulan imkanlar tanıtıldı. Sağlık fuarında Türkiye'de faaliyette olan sağlık merkezlerinden 60 katılımcı kuruluştan...