Ana Sayfa Bavyera Bavyera Eyalet Hükümeti; Koronavirüs önlemlerinde gevşeme yönünde atılacak adımları görüştü

Bavyera Eyalet Hükümeti; Koronavirüs önlemlerinde gevşeme yönünde atılacak adımları görüştü

-

- Reklam -

BAVYERA TV HABER – Koronavirüs önlemlerinde gevşeme konusunda Olağanüstü halden çıkış yolları arayışı;

Bavyera Eyalet Hükümetinin bugünkü oturumunda Koronavirus önlemlerinde gevşeme yönünde atılacak adımlar görüşüldü.

Başbakan Dr. Markus Söder, (CSU) bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında, Koronavirüsün sebep verdiği olağanüstü durumdan çıkış yolunda bundan sonra atılacak adımlar konusunda bilgi verdi.

Video Basın Konferansına Sosyal Güvenliik Bakanı Carolina Trautner (CSU)- Eğitim Bakanı Prof. Mıchael Piazolo (Bağımsız)- Ekonomi Bakanı Huber Aiwanger (Bağımsız)- Sağlık Bakanı Melanie Huml (CSU) la katılan Başbakan Dr. Markus Söder (CSU) un verdiği bilgilere göre, krizden çıkış stratejisi iyi işliyor.

Söder’in Koronavirüs enfekte olanlar sayısının olumlu gidişi (bugün için tedavi olanlar çıkarılınca 6.400 ) virosolog ve bilim adamlarıyla istişare sonrası, bazı Eyaletlerin aksine daha ihtiyatlı olarak önlemlerde adım adım Fingsten tatiline kadar (01.06.2020) gevşetmeye gidilecek.

06 Mayıs çarşamba’dan itibaren, dışarı çıkmada, kişiye çocukları ve ailesi mesafe koruyarak birlikte olabilecekler.

9 Mayıs itibariyle Yaşlılar Bakım Evlerine Cumartesi ve pazar günleri zaman kısıtlamasıyla belli aile birimlerinin ziyareti ve aynı şekile Hastane, Yaşlılar Yurdu ziyaretleri de mümkün.

6 Mayıs’tan itibaren Çocuk Oyun Bahçeleri açık olacak – Kita ( Kreşler) Fingsten (01.Haziran) kadar % 50 oranında, geri kalanın da Fingsten tatili sonrası çocuk alınabilecek.

Eğitim Bakanı Piazolo 1 Haziran sonrası derslerin başlıyacağını ancak yaşanmakta olan normal olmayan okul döneminin kaybolmuş bir eğitim dönemi olmayacağını belirtirken son sınıflarda maske takma mecburiyeti olmadığını Yaz Tatilinin olacağını ekledi.

11 Mayıs’tan sonra iş yerlerindeki 800 metrekare sınırı kaldırılıyor. Alışveriş merkezleri de ziyaretçi başı 20 metrekare, maske ve hijyen kurallarına uyularak açılabilecek.

Otel ve Gastronominin ekonomi ve sosyal hayattaki önemine işaret eden Söder, 18 Mayıs’tan itibaren Bira bahçeleri ve Bahçeli Lokantaların, masalarda 1 veya 2 kişi yahut ailelerin ve masa araları mesafenin korunması (maskesiz) 25 Mayıs’tan itibaren de kapalı mekan Lokantalar, mutfak personelinde maske mecburiyetiyle, lokantaya kısıtlı sayıda misafir, masalar arası mesafe, aile yahut 2 kişilik masalarda saat 22.00’ye kadar açık olabilecek.

30 Mayıs’tan sonra Otellerin, Kamping ve yazlık Evlerin ziyarete açık olacağı 11 Mayıs sonrasında Müzeler-Hayvanat Bahçeleri, golf, tenis gibi münferit spor yapılmasının mümkün olacağı belirtilirken Tiyatrolar, Havuzlar hakkında henüz karar verilemediği vurgulandı.

Haber:Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA