Ana Sayfa Almanya Merkel, eyaletlerin başbakanlarıyla bir araya geldi

Merkel, eyaletlerin başbakanlarıyla bir araya geldi

-

- Reklam -

Başbakan Merkel ile Eyalet Başbakanlarının bugünkü Korona Krizi danışma toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınmış tedbirlerin devamı konusunda bugün Berlin’de Başbakan Merkel ile Eyalet Başbakanlarının toplantısı sonrası basına bilgi verildi.

Basın toplantısına Başbakan Angela Merkel ile Bavyera Başbakanı Markus Söder ve Hamburg Belediye Başkanı Peter Tschentscher katıldılar.

Eyaletlerin bağımsız olarak Koronavirüs salgınıyla mücadele bağlamında aldıkları tedbirlere paralel olarak, federal ölçekte uyulacak ortak önlemler konusunda mutabakata varıldı.

Mayıs ayından itibaren tedbirlerdeki gevşemenin, salgının üst sınırı olarak belirlenen son 7 gün içinde 100.000 kişide 50 enfekte sayısının, bundan sonra atılacak adımlarla, Eyaletlerin kararına göre devamı kararlaştırılacak.

Konferansın açılışında başbakan Merkel, Pandeminin ilk bölümünün halkın alınan tedbirlere uymasıyla yavaşlamasının sağlandığını ancak son bulmadığını belirtti.

Alınan önlemler arasında, sosyal mesafe 1,5 m korunarak 5 Hazirana kadar kişilerin kendi ev hanesi dışında diğer hanede oturanlar veya diğer bir kişiyle de birlikte dışarı çıkması izin verildi.

Hastane, bakım evi, yaşlılık evi belirlenmiş 1 kişi tarafından ziyaret edilecek.

Ferdi spor aktiviteleri, çocuk oyun parklarına 14 yaş altının maskesiz ve sosyal mesafe gözetilerek girilmesine izin veildi.

800 metrekare ölçüsü dikkate alınmaksızın tüm iş yerlerinin sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak açılması kararlatırıldı.

Profesyonel futbol 15 Mayıs sonrasında seyircisiz oynanacak.

Haber:Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA