Ana Sayfa Bavyera Federal İçişleri Bakanı Seehofer'in sınırları 15 Mayıs'a kadar kapatma kararına tepki

Federal İçişleri Bakanı Seehofer’in sınırları 15 Mayıs’a kadar kapatma kararına tepki

-

- Reklam -

Federal İçişleri Bakanı Seehoferin sınırları 15 Mayıs’a kadar kapatma kararına tepkiler…

Seehofer’e kendi partisinden (CSU) ve (CDU) dan Almanya’nın sınırlarının kapalı kalması kararına tenkitler devam ediyor.

Almanya’nın sınırlarını Koronavirüs salgını nedeniyle ”Mart Ayında” kapatması sonrası geçtiğimiz hafta Federal İçişleri Bakanı Horts Seehofer’in 15 Mayıs’a kadar uzatıldığı kararına Union (CDU/CSU) Partileri Federal ve Avrupa Parlamento (AP) Milletvekillerinden 12 imzayla protesto edildi.

Almanya’nın İsviçre,Fransa,Luxemburg sınırlarının da derhal açılması talebini ve sınır kontrol kararının 15 Mayıs’tan sonra da devam edilmemesini AB Komisyon Başkanı Ursula ven der Leyen’den talep ettiler.

Seehofer’in sınırın kapalı olmasının 15 Mayıs’a kadar uzatılma kararı kendi partisi (CSU) Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Eyaletin Çek Cumhuriyeti ve Avusturya sınırlarında normale dönülmesi en azından kısa vadede bazı kolaylıklar getirilmesi temenni ederken, (FDP) Başkanı Christian Lindner de sınırların kapatılmasının Korona virüs salgını yayılmamasına katkısı olmayacağını savundu.

Haber:Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA