Ana Sayfa Bavyera Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, Münih'te izinsiz yapılan korona protestosu karşılıksız kalmayacak

Bavyera İçişleri Bakanı Herrmann, Münih’te izinsiz yapılan korona protestosu karşılıksız kalmayacak

-

9 Mayıs Cumartesi günü yapılan Korona tedbirlerini protesto eylemlerine tepki;

Münih’teki protesto eyleminde 3000 protestocu Korona salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamalara karşı gösteri yaptı.

Belediye Başkanı Dieter Reiter gösteriyi şiddetle kınarken, İçişleri Bakanı Joachim Herrmann karşılıksız bırakılmayacağı uyarısı yaptı.

Korona nedeniyle Bavyera’da uygulanan sıkı önlemleri protesto amacıyla Münih’in Belediye Meydanı Marienplatzda toplanan ve ilgili daireye 80 olarak verilen müsaadeye karşılık 3000 kişi olarak tahmin edilen göstericinin bilinçli olarak sosyal mesafe ve maskesiz bir araya gelmesi, polis kayıtlarına barışsal olarak geçmiş olması nedeniyle müdahale edilmemesine rağmen, sağlık kurallarına uyulmadığı nedeniyle Belediye Başkanı Reiter tarafından kınandı.

İçişleri Bakanı Herrmann’ın açıklamasına göre, hafta sonunda Bavyera’da buna benzer protesto eylemlerinin Nürnberg ve Münih’tekilerin aksine sağlık kurallarına uyularak geçtiği vurgulanarak, bundan böyle Bölge İdarelerinin gösteri izinleri vermesindeki kriterleri yeniden saptanacak.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Depremzedeler Dualarla Anıldı

Nürnberg Konsolosluk binasındaki tören de,Türk Sivil kuruluş Başkan ve Üyelerihazır bulundu TÜRKİYE’NİN Nürnberg Başkonsolosluğu, 18 Mart Çanakkale Zaferi vedepremzedeleri...