Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da Alman vatandaşlığına geçişte rekor

Bavyera’da Alman vatandaşlığına geçişte rekor

-

- Reklam -
- Reklam -

Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, 2019 yılında Alman vatandaşlığına geçenlerle ilgili bilgi verdi.

İçişleri ve Uyum Bakanı Herrmann bir yıl öncesine göre % 16,1yükselişle 20.977 olan Bavyera’da Alman vatandaşlığına geçenler sayısından memnuniyetini düzenlenen Basın Toplantısında belirtti ve topluma uyum sağlayanların kendilerine tanınan vatandaşlığa geçme imkanından istifade etmeleri çağrısı yaptı.

Avrupa Birliği vatandaşları dışında Türkiye kökenlilerden Alman vatandaşlığına geçenler % 9,6 oranla 2.019 olarak gerçekleşti.

Tüm vatandaşlığa geçenler arasında örnek olarak seçilenlerden İstanbul doğumlu Emrah Taşdemir basına tanıtıldı.

Bavyera Eyaletinde Alman vatandaşlığına 2019 yılında geçmiş olanlarla ilgili bilgi veren İçişleri ve Uyum Bakanı Joachim Herrman, bu yılda Türkiye vatandaşlığından geçenler sayısının 2.019 olduğunu ve tüm sayının rekor olarak 20.977 kayda geçtiğini söyledi.

Bavyera’da yaşayan ve kanunun ön gördüğü şartlara sahip olanlara vatandaşlık yasası imkanından istifade etmeleri çağrısı yapan Herrmann, örnek olarak seçilen 3 yeni Alman vatandaşını basına tanıttı.

Dinko Skopjak, Bosna-Hersek doğumlu ve savaştan sığınmak maksadıyla Würzburg kentine gelerek okul eğitimi alarak kendi işinde Web Tasarımcısı olarak çalışıyor.

Verena Voppichler İtalyan vatandaşı olarak Südtirol Bölgesinden Münih’e gelerek Teknik Üniversitede mimarlık eğitimi almış ve halen büyük bir işletmede tasarımcı olarak çalışmakta.

Bakan Herrmann tarafından tanıtılarak Alman Basının ilgi noktası olan, 1984 istanbul doğumlu Dr. Emrah Taşdemir İstanbul Lisesinden 2003 yılında mezun olduktan sonra geldiği Aachen kenti Üniversitesi Elektroteknik-İnformatik bölümünden doktor unvanıyla mezun olmuş ve halen Münih’teki namlı Rhode & Schwarz Firmasında 5G Projesinde görevli.

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı