Ana Sayfa Bavyera Bavyera Eyalet Hükümeti, Korona Stratejisinde atılacak adımları görüştü

Bavyera Eyalet Hükümeti, Korona Stratejisinde atılacak adımları görüştü

-

- Reklam -

Kabine toplantısı sonrası düzenlenen Basın Toplantısında devlet Bakanı Dr. Florian Herrmann, Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, Sağlık Bakanı Melanie Huml açıklama yaptılar.

Koronavirüs salgını dolayısıyla uygulanan stratejide atılacak adımlarla Bakanlar Kurulundaki görüşmeyle ilgili açıklama, düzenlenen basın toplantısında Devlet Bakanı Dr. Florıan Herrmann, Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger ve Sağlık Bakanı Melanie Hummel tarafından yapıldı.

Bavyera’nın Koronavirüs strateji uygulamasının bu konudaki veriler dikkate alındığında doğruluğu kanıtlanarak, halkın imunite kazanana kadar temkinli adımlarla devam edeceğini söyleyen Devlet Bakanı Herrmann, geçtiğimiz hafta sonunda Münih ve Nürnberg’deki gösterilerde yaşanan olumsuzluklara dikkat çekti ve yasalarla güvence altında olan ‘toplantı ve gösteri yapmak hakkının Koronavirüs önlemleri nedeniyle getirilen 50 kişi ve 1 saat kısıtlaması kuralına uyulmamakla suistimal edildiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığının ilgili Bölge İdareleriyle (KVR) görüşerek , ifade özgürlüğüyle halkın sağlığının güvencede olacağı bir taslak üzerinde çalışıldığını söyledi.

Gastronomi Branşıyla ilgili olarak ta Ekonomi Bakanı Aiwanger açıklama yaparken 18 Mayıs’tan itibaren bira bahçeleri dahil açık bölümlerin saat 20.00 ye kadar açılacağını belirtti.

Açıklamada enfeksiyon önleme tedbirlerine uyularak müşteri arası 1,5 metre korunarak, 25 Mayıs’tan itibaren de lokantaların kapalı bölümlerinin saat 22.00 ye kadar masalarda oturan sayısını ( aile masası hariç) kişiler arası mesafe kuralına göre, oturan misafirlerin maskesiz ancak lokale giriş ve WC leri ziyaretleri ve lokalde yürümeleri sırasında maske (ağız/burun) takmaları, servis personelinin maske mecburiyeti, havalandırma ve temizlikle ilgili planlama, ilerde çıkması muhtemel enfeksiyon durumunda tedbir olarak müşterinin iletişim bilgilerini alınması hususları dikkate alınacak.

Foto: Başbakanlık

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA