Ana Sayfa Bavyera Korkunç itiraf, Münih Başkonsolosluğu ve (DİTİB) camilerine bombalı saldırı planlandığından şüphe...

Korkunç itiraf, Münih Başkonsolosluğu ve (DİTİB) camilerine bombalı saldırı planlandığından şüphe ediliyor

-

Türk iş yerlerini yakan zanlının asıl hedefinde Almanya’nın en büyük camisi ve Münih Başkonsolosluğu şüphesi.

Bavyera Eyaleti’nin güneyinde kalan Waldkraiburg ilçesinde Türk iş yerlerine saldırılar düzenleyen Türkiye kökenli zanlının DİTİB camilerine ve Münih Başkonsolosluğuna saldırılar planladığı şüphesiyle soruşturma kapsamı genişletildi. Olayın derin boyutlara ulaşabileceği sebebiyle zanlının soruşturmasını Federal Başsavcılık devraldı.

25 yaşındaki Türk ve Türkiye düşmanı zanlı bir ay önce Waldkraiburg’da bir Türk marketine yanıcı madde atarak 6 kişinin yaralanmasına ve milyonlarca euroluk maddi hasara sebep olmuştu. Zanlı kısa süre içerisinde ayrıca Türklerin işlettiği kuaför salonu, pizza dükkanı ve kebapçının camlarını kırarak saldırı düzenlemekle suçlanıyor.

Yapılan soruşturmada “Türklerden nefret attığı için” Türk iş yerlerine saldırılar düzenlediğini itiraf eden zanlı, terör örgütü DEAŞ’e sempati duyduğunu ayrıca ifade ederek Türkiye düşmanlığını da buna bağlamıştı. Türkiye devletini temsil edenleri hedef aldığı tahmin edilen zanlının Almanya’nın Köln’deki en büyük camisi olan DİTİB’e bağlı Merkez Camii ve Münih Başkonsolosluğuna patlayıcı ve bombalarla, imamları da silahla öldürmek suretiyle saldırı planladığından şüphe ediliyor.

Biletsiz yaptığı tren yolculuğunda yapılan kontrolde tesadüf eseri yakalanan zanlı altı kişiyi yaralayıcı kundaklama saldırısı ve cinayete teşebbüs suçlamasından tutuklu bulunuyor. Zanlının DEAŞ’e olan sempatisi sebebiyle saldırı planlarının ve eylemlerinin kesinleşmesi halinde Almanya’da Türk ve Türkiye düşmanlığında yeni bir boyut ile karşılaşılacağı belirtiliyor. Ülkede şimdiye kadar Türkleri hedef alan kriminal eylemler PKK yandaşları ve Neonaziler tarafından geliyordu.

Haber: Regensburg Haber

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Nürnberg Yeni camii DİTİB’e geçti

NÜRNBERG’İN şehir merkezi Plärrer Meydanı’ndaki eski adıyla Șaban Hoca Camii ( Yeni Cami ) olanak ta bilinen 400 metrekare büyüklüğünde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB)...

Nürnberg’e bahar geldi