Ana Sayfa Bavyera Schweinfurt Fatih Camisi ve Türkiyemspor, Bayram Namazını Futbol Sahasında Kıldı

Schweinfurt Fatih Camisi ve Türkiyemspor, Bayram Namazını Futbol Sahasında Kıldı

-

Futbol sahasında bayram namazı  

İGMG K.Bavyera bölgesi Schweinfurt Fatih camisi ve Türkiyemspor un ortaklaşa düzenlediği bayram namazını malum kurallara riayet ederek futbol sahasında kıldı.

500 kişinin katıldığı bayram namazı buruk bir şekilde geçti, Müslümanların alışık olmadığı bir durum olan bu şekil her şeye rağmen namazı kılmanın rahatlığıyla sona erdi.

Malûm sebeplerden dolayı toplu olarak namaz ı kılan Müslümanlar bayram namazına yoğun katılım gösterdi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiyemspor un futbol sahasında toplanan Müslümanlar, namaz vaktine kadar tekbirler getirerek dualar etti.

Ardından cemaate vaaz veren GM Hatibi Ali Börek Allah’a hamd-u senalar olsun ki, tüm insanlığın salgın hastalık sebebiyle zor bir süreçten geçtiği böylesi bir dönemde, cennetin anahtarlarından birisi olan ramazan ayını mahzun olarak geçirmiş de olsak oruçlarımızı tutmuş ve bugün bayrama ulaşmış bunuyoruz.

Bir taraftan “Acaba bu bereket ayını daha iyi bir şekilde değerlendirebilir miydik?” diye kendimizi sorgularken, diğer taraftan da ebedî bayramların müjdecisi olan bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Son olarakta Cenâb-ı Hak, “Müminler ancak kardeştir.”[1] buyuruyor. Peygamber Efendimiz (a.s.) ise, “Ey insanlar! Selamı aranızda yaygınlaştırın, yemek yedirin, akrabalık bağlarınızı gözetin, insanlar uyurken namaz kılın ki selametle cennete giresiniz.”[2] uyarısında bulunmuştur.

Ev sahibi Türkiyemspor başkanı Yusuf Ülgül virüstan dolayı camilerin kapasite kısıtlaması olduğu için Fatih Camii başkanı Ferhat Ateş ile konuştuk ve böyle bir proğram yapmaya karar verdik cemaatle bu şekilde kılmayı hep arzuladığını belirterek herkesin bayramını kutladı. Bu gibi proğramların bundan sonrada birlikte devam etmesini istediğini belirtti.

İGMG fatih camii başkani ferhat ateş ise yaptığı açıklamada bize bu kolaylığı sağlayan başta belediye yetkililerine ve Türkiyemspor un bize açtığı futbol sahasını ‘ndan dolayı başkan ve yöneticilerinin hepsine teşekkür ediyorum daha sonra konuşmasını sürdüren başkan Ferhat Ateş
Buruk bir bayram yaşıyoruz bu dönemde çok sevdiğimiz insan lar aramızda yok, sosyal mesafeden dolayı camimizde değiliz ve en önemlisi bayram kucaklaşma demektir. Onuda yapamıyoruz.

Her şeye rağmen başta teşkilatımız almanya-da yaşayan müslümanlar ve dünyadaki tüm Müslümanların ramazan bayramını tebrik eder bu beladan bir an önce insanlığın kurtuluşuna vesile olur temennisiyle sözlerine son verdi.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA