Ana Sayfa Bavyera Bavyera Başbakanı Söder, korona kısıtlamalarındaki gevşemeleri açıkladı

Bavyera Başbakanı Söder, korona kısıtlamalarındaki gevşemeleri açıkladı

-

- Reklam -

Bavyera’da Korona kısıtlamalarında gevşeme.

Başbakan Dr. Markus Söder, Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger ve Başbakanlık Müsteşar Bakanı Florian Herrmann ile düzenlenen basın konferansında, Korona kısıtlamalarında alınan yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Bavyera Başbakanı Söder, alınan tedbirlerin olumlu sonuç vermesinin kademeli olarak kısıtlamalarda gevşeme kararı alınmasına sebep olduğunu ancak ölümcül Koronanın, tedavisi için ilaç ve koruyucu aşı bulunana kadar aramızda kalmaya devam edeceğini vurguladı.

22 Haziran sonrası farklı hanelerden 10 kişiye kadar insanın bir araya gelebileceğini, Toplantıların kapalı mekanlarda 50, açık alanda 100 kişiye kadar Temmuz ortasına kadar izin verildiğini, Gastronomi branşında açık olma saatinin 23.00’a kadar uzatıldığı kararı alındı.

Grup yolculuklarının maske kullanımıyla, yanyana oturma imkanı yakayabılabileceği, Otellerde Wellness bölümlerinin sauna dışında kullanılabileceği, dükkanlar kapsamında ziyaretçi başına 20 metrekare olması kuralının 10 metrekareye indirilerek, daha fazla müşteri alabileceği, Dini ibadethanelerde de kişi başına 2 metre mesafenin 1,5 metreye indirilerek cemaat sayısının arttırılabileceği belirtildi.

Kısıtlama gevşeme kapsamında, Sanat ve Kültür toplantıları 22 Haziran sonrasında kapalı salonlarda ”oturmalı” 100 kişi, açık alanda ise 200 kişiye kadar yapılabilecek.

Bunlar dışında , doğum günü, düğün, okul bitirme, cenaze merasimleri davetlileri belli toplantılar kapalı mekanlarda 50, açıkta 100 katılımcıyla mümkün olacak.

Kapalı ve açık spor sahalarında 20 kişilik sınır kaldırılıyor. Okul ve öncesi kurumların Eylül ayı itibarıyla alışılmış faaliyete başlıyabileceği, ifade edildi.

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv


- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA