Ana Sayfa Almanya Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, Çin, Almanya'da casusluk yapıyor

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, Çin, Almanya’da casusluk yapıyor

-

- Reklam -

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada Çin’den karışık tehditler geldiğini belirterek, Çin’e karşı uyarıda bulundu.Çin, ayrıca Almanya’nın stratejik altyapı kuruluşları ile ilgileniyor.

Almanya İçişleri Bakanı Seehofer, Çin’in, yüzleşmemiz gereken karışık tehditleri ile karşı karşıyayız dedi. Çin’in,tehditlerinden birinin de casusluk olduğunu belirtti.

Seehofer, Çinlilerin Almanya’nın kritik önemdeki altyapı kuruluşları ile ilgilendiğini ve bunun da yeni İpek Yolu stratejisiyle paralellik gösterdiğini belirtti. 

İçişleri Bakanı, Bir ülkenin uyguladığı karışık taktiklerden, askeri gücünün yanı sıra ekonomik baskı, propaganda ve hacker saldırılarını da kullandığının anlaşılabileceğini belirtti.

Korona krizinde Çin’in rekabet sistemi içinde kendi çıkarlarını en sert şekilde savunan ülkelerden biri olduğunun netleştiğini ifade eden Seehofer, salgının başında Pekin’in dünya kamuoyuyla oldukça sınırlı bir bilgi paylaşımı içinde olduğunu hatırlattı.

Bakan Seehofer, bu ülkenin son zamanlarda virüsle mücadelesine ilişkin övgü toplamaya yönelik her şeyi yaptığını ve yardımsever konumunda olmak için dünyanın çeşitli yerlerine koruyucu malzeme gönderdiğini söyledi.

Almanya İçişleri Bakanı, bu tehditlere rağmen Çin ile diyaloğun devamlılığından yana olduğunu da belirtti.

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA