Ana Sayfa Bavyera Bavyera'da İnternet üzerinden işlenen suçlarla mücadelede sıkı önlemler alındı

Bavyera’da İnternet üzerinden işlenen suçlarla mücadelede sıkı önlemler alındı

-

- Reklam -
- Reklam -

İnternet üzerinden işlenen suçlarla mücadelede Bavyera’da alınan önlemler;

Bavyera Eyalet İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Adalet Bakanı Georg Eisenreich, Digitalizasyon Bakanı Judirth Gerlach, Maliye bakanı Albert Füracker ile Anayasayı Koruma Örgütü Başkanı Dr.Burkhard Körner’in katıldıkları basın toplantısında açıklandı.

Koronavirus salgın döneminde alınan tedbirlerden sonra artan İnternet kullanımının, cyber saldırılarda da yükselmeye neden olduğu gerçeğiyle Bakanlıklar arası işbirliğiyle yürütülmek maksadıyla ” Cyber Savunması” adıyla yılbaşında özel bir birim kurulduğu konferansta açıklandı.

Adalet Bakanı Georg Eisenreich bu konuda bilgi verirken günün merkez sorunlarından internet üzerinden yapılan kanunsuz (kriminal) digital saldırılardan korunmanın devletin görevleri arasında olduğunu vurguladı ve bu amaçla Bavyera’nın Bamberg kentinde Başsavcılığa bağlı ‘Bavyera Cyber Merkezi’ nin, internet hırsızlarını takiple cezalandırılacaklarını belirtti.

Bavyera Eyalet İçişleri Bakanı Joachim Herrmann

Dijitalizasyon Bakanı Judith Gerlach ta, İnternet saldırısına resmi kuruluşlar dışında herkesin günümüzün en yaygın komünikasyon, bilgi alışverişi kaynağı olan bilgisayar kullanıcıların maruz kaldığını ve bakanlığının bunu önlemek amacıyla ”Güvenli Online” inisiyatifini hayata geçirdiğini söyledi.

Eyalet Maliye Bakanı Albert Füracker de,” LSI” (landesamt für Sicherheit in der Informatıonstechnik) Enformasyon Tekniği Güvenliği Dairesinin bu konuda sadece Bavyera devletinin IT Ağını değil, yerel idarelerle, belediyeler bağlı kurumlar, hastanelerin Cyber (İnternet saldırılarına) karşı korumadığını, ayrıca vatandaşların IT güvenliği konusundaki sorularına da cevap verdiğini açıkladı.

Basın Mensupları

Resmi evrakta sahtecilik, çocuk pornografisi, mal alım satımında dolandırıcılık, kredi işlemleri, hastane ve klinikleri hasta kayıtlarına ait bilgiler gibi dijital ortamda yapılan kanun dışı saldırıların önlenmesi konusunda süratli ve anti bürokratik adımlar atılmasına Bavyera’nın başlamış olduğu ve ” kanunsuz olan internet kullanımının ” modern bir ceza modeli ile koruma altına alınması için Berlin Merkezi Hükümet nezdinde Bavyera olarak girişimde bulunulduğu konferansta belirtildi.

Resimler: E.Lippert

Joachim Herrmann

soldan-Dr-Körner-Gerlach-herrmann-Eisenreich-Füracker

Basin Toplantısı- Odeoan

Haber: Orhan Tinengin

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Allegro Türk Müziği Korosu İzleyenleri Büyüledi

Orkestra Şefi ve Keman Sanatçısı Taner Bekmezci yönetiminde Allegro Türk Müziği Korosu tarafından icra edilen Yeşilçam Film Şarkıları, 23 Eylül Cumartesi günü...

Göç hikayesini anlattı