Ana Sayfa Bavyera Söder, Bavyera'da (Bulgar-Romen-Ukraynalı) 174 mevsimlik işçide koronavirüs çıktığını açıkladı

Söder, Bavyera’da (Bulgar-Romen-Ukraynalı) 174 mevsimlik işçide koronavirüs çıktığını açıkladı

-

- Reklam -
- Reklam -

Aşağı Bavyera’nın Mamming ve Hof Bölgesinde hafta sonunda çıkan yeni Korona vakaları üzerine Başbakan Söder ile Sağlık Bakanı Huml ,bugün düzenlene Video Konferansta basını bilgilendirdiler.

Mamming’deki bir ziraat işletmesinde çalışan 174 mevsim işçisinde (Bulgar-Romen-Ukraynalı)  korona testlerinin pozitif çıkması üzerine, işletmede çalışan 480 çalışan karantinaya alınmış, negatif test çıkanların da işletme alanından  ayrılmaması kararı  Dingolfing Kaymakamı Werner Bumeder tarafından verilmiş, Sağlık Bakanı Melanie Huml’da bölgedeki insanların Pazartesi gününden itibaren ücretsiz korona testi yaptırabileceğini belirtmişti.

Hof Çevresi Kaymakamı Oliver Baer ile Belediye Başkanı Michael Abraham, Pazar günü yaptıkları açıklamada, bölgede 48 pozitif test sonucu görüldüğünü buna mukabil 700 gönüllüde seyyar test istasyonunda yapılan muayenelerde  korona vakasına rastlanmadığını söylemişlerdi.

Bugün düzenlenen basın toplantısında Bavyera Başbakanı Dr. Markus Söder ile Sağlık Bakanı Melanie Huml, koronavirüs vakalarında görülen bu artmayı değerlendirdiler.

Başbakan Söder, Bavyera’nın korona salgınından en az vakayla iyi durumda olduğunu ancak hafta sonundaki gelişmenin koronanın afetmez olduğunun ve önlemlerin hafife alındığında etkisinin ortaya çıktığını görüldüğünü söyledi.

Ziraat işlemelerinde hasat mevsimlik işçilerinden kaynaklanan korona vakalarının derhal alınan tedbirlerle kontrol altına alındığını ve bu konuyla ilgili olarak iş yerlerinin yirmi dört saat denetime sağlık ve ziraat bakanlık ekiplerince başlandığını belirtti.

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA

Arif Taşdelen’den Bavyera İçişleri Bakanına mektup

Bavyera Milletvekili, Bavyera üstün Hizmet madalyalı SPD’li Arif TaşdelenRegensburg’da Turkuaz camii’ne yapılan saldırı sonrası Bavyera İçişleri BakanıJoachim Hermann’a bir mektup yazarak kendisi...

Göç hikayesini anlattı