Ana Sayfa Bavyera Bavyera Eyaleti, riskli ülkelerden tatilden dönenlere zorunlu korona test yaptıracak

Bavyera Eyaleti, riskli ülkelerden tatilden dönenlere zorunlu korona test yaptıracak

-

- Reklam -

Tatilciler dikkat!

Türkiye’den tatilden dönenlerin dikkat etmesi gerekenler, Bavyera Hükümetinin, yaz tatili başlangıç öncesi yaptığı bugünkü son toplantıda, korona salgını dolayısıyla Almanya dışında tatil yapanların dönüşlerinde yapması gerekenler konusunda alınan kararlar basın toplantısında açıklandı.

Bavyera Hükümeti Bakanlar Kurulu bugünkü yaz tatili öncesi son birleşiminde, özellikle önümüzdeki hafta başlayacak izin ve tatil döneminde korona dolayısıyla alınan ve tatilden dönenlerin uyması gereken kurallar, Başbakanlık Devlet Bakanı Dr.Florian Herrmann (CSU) Turizimden de sorumlu Ekonomi Bakanı Hubet Aiwanger (Bağımsızlar) ve Sağlık Bakanı Melanie Huml katıldıkları basın toplantısında açıklandı.

Devlet Bakanı Herrmann, her ne kadar korona enfeksiyon verilerinin olumlu düzeyde gittiğini
ancak koronanın uyumadığı gerçeğine göre dikkatli davranılmasına, maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi gereğinin altını çizdi ve Bavyera’da önümüzdeki hafta başlayacak tatil mevsiminde, insan hareketliliğinin bulaşma riskini arttırdığına işaretle, özellikle tatillerini Almanya dışında geçirecekleri uyardı.


Genel olarak Almanya dışı ülkelerden tatil sonrası dönenlerin korona testi yaptırmalarının şahsi iradeye ve isteğe bağlı olduğunu söyleyen Herrmann, “RKI” Robert Koch Enstitüsünün aralarında 31 Ağustos’a kadar Türkiye’nin de olduğu riskli ülkeler kategorisinde yer alan bölgelerden tatil sonrası dönenlerden, bugün Federal Sağlık Bakanlığının verdiği karar doğrultusunda önümüzdeki hafta başından (03 Agustos) itibaren Münih, Nürnberg, Memmingen Havalimanları girişlerinde zorunlu korona testi istenecek.

Negatif test sahipleri 14 günlük ek karantinası yahut ilgili sağlık dairelerine gitmeleri istenmeyecek.

Ayni test uygulamaları Bavyera Otoban (A8) (A93) (A3) girişlerindeki dinlenme tesislerindeki test noktalarında zorunlu olmamak kaydıyla yapılabilecek.

Bavyera’ya giriş yapanların gönüllü veya zorunlu yaptıracakları korona testlerinin ücrete tabi olmadığının da altını çizen bakanlar, Bavyera’nın da güzel tatil yapılabilecek yörelere sahip olduğunu ve bu konuda İnternet üzerinden bilgi alınabileceğini belirttiler

Haber: Orhan Tinengin

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA