Ana Sayfa Almanya Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, vatandaşları pandemi konusunda dikkatli olmaya çağırdı

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, vatandaşları pandemi konusunda dikkatli olmaya çağırdı

-

- Reklam -

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, vatandaşlara hitaben konuşma yaptı.

Değerli vatandaşlar,

Birçoğunuz tatilden yeni döndünüz. Ya da benim gibi, hala birkaç gününüz var. Umarım tatil sezonunda rahatlamışsınızdır. Kelimenin en gerçek anlamıyla, kamusal yaşamın bizimle durduğu zor haftalardan sonra derin bir nefes alabileceğiz.

Bu yaz yine seyahat edebiliriz, yine de sınırlı, tüm seyahat yerlerine ulaşılamadı, ancak en azından – kırsal gezilere gidebiliriz, restoranlar ve kafeler tekrar açık. Neredeyse hiç kimse Mart veya Nisan aylarında mümkün olduğunu düşünmezdi. Hepimiz mümkün kıldık ve her geçen gün bunu mümkün kılıyoruz – mesafemizi koruyarak; hijyen kurallarına uyarak, tavsiye edildiği yerlerde ağız ve burun koruması takın; ayrıca özellikle risk altında olanlara dikkat ederek.

Pek çok insanın akıl, sorumluluk ve dayanışma tarafından yönlendirildiği bir ülkede yaşamaktan mutluluk duyuyorum.

Ancak geçici başarı bizi dikkatsiz yapmamalı. Yaz havası hepimiz için iyidir. Ancak, pandemiye karşı mücadelede dikkatsiz olmamıza yol açmamalıdır. Çünkü bugünlerde durumun ne kadar belirsiz ve titrek olduğunu görebiliyoruz. Hayır, salgın bitmedi, bitmedi, tam ortasındayız. Almanya’daki enfeksiyonların sayısı tekrar arttı.

Birkaç kişinin sorumsuzluğu hepimiz için bir risktir! Şu anda özellikle dikkatli olmazsak, birçoğunun sağlığını tehlikeye atıyoruz. Ayrıca toplumumuzun, ekonomimizin ve kültürel yaşamımızın iyileşmesini de tehlikeye atıyoruz.

Artık her birimiz ikinci bir kilitlenmeyi önlemekten sorumluyuz. Çok açık olduğu için: duruşun daha ileri bir aşaması hepimizi daha da sertleştirecekti.

Bu yüzden bugün sizden isteğim: Şimdi özellikle dikkatli olun, boş zamanlarınızda, işyerinizde, aynı zamanda tatil beldesinde ve bir seyahatten döndükten sonra!

Hepimizin dilediği normallik yolu dikkatsizlik, dikkatsizlik ve cehaletle ilgili değildir. Korona ya karşı en etkili ilaç, disiplin ve aklı kullanmaktır. Her zaman olduğu gibi dikkat edersek , sadece normallik, maske ve mesafe olmayan bir hayat elde ederiz.

Şu an tatilin sonunda isteğim: gereksiz risk almaya devam etmeyin! Ve test edilecek fırsatlardan yararlanın. Zor olsa bile: sabırlı olalım ve mantıklı davranalım!

Evet, yaz, ama umut ve korku arasında bir yaz. Sonbahar ve kışın iyi geçebilmesi için her şeyi birlikte yapalım.

En iyisi – ve birbirimize bakalım!

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA