Ana Sayfa Bavyera Bavyera Sağlık Bakanı Huml, 18.000'den fazla kişi gönüllü olarak test edildi

Bavyera Sağlık Bakanı Huml, 18.000’den fazla kişi gönüllü olarak test edildi

-

- Reklam -

Bavyera Sağlık Bakanı Huml, açıklamasında, korona seyahat merkezlerinde 18.000’den fazla kişi gönüllü olarak test edildiğini belirtti. Bavyera Sağlık Bakanı: Zorunlu testlere yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz ifadelerini kullandı.

Bavyera havaalanları, otoyollar ve tren istasyonlarındaki dönüş yolcuları için Bavyera korona test merkezleri tatilcileri karşılanmaya devam ediyor. Bu, Pazar günü Bavyera Sağlık Bakanı Melanie Huml açıklamasında şunları vurguladı: “Dün akşam, test merkezlerimizde yeni tip korona virüsü için gönüllü olarak yaklaşık 18.000 kişi gönüllü olarak test edildi.

Bu, birçok geri dönen kişinin tatilden döndüklerinde sorumlu bir şekilde ele aldığını gösteriyor. Onlara yardım etmek için geri dönenlere güveniyorum gelecekteki zorunlu testlerde olduğu gibi mantıklı davranacaklar. “

Özellikle, Inntal-Ost servis istasyonundaki geçici test merkezinde 1.880 test, Hochfelln-Nord servis istasyonunda 3.473 ve Donautal-Ost servis istasyonunda 3.910 test gerçekleştirildi. Münih Havaalanı’ndaki test merkezi şu ana kadar toplam 7.503 test kaydetti, Nürnberg’de havaalanında 656 kişi test edildi, Memmingen Havalimanı’nda dün faaliyet gösteren test yolu 140 dönüş yolcusu tarafından kullanıldı. 377 yolcu Münih Merkez İstasyonu’nda, Nürnberg Merkez İstasyonu’nda 210 kişi test edildi.

Bakan şunları kaydetti: “Eğer tatilciler RKI tarafından belirlenen bir risk alanından geri dönüyorsa, Giriş Karantina Yönetmeliği hükümleri uygulanır. Buna göre, ülkeye girişten 14 gün önce bir risk bölgesinde bulunan kişilerin girişten hemen sonra 14 günlük bir karantinaya gidilmesi ve sağlık departmanınıza bildirilmesi gerekir. Yolcular negatif bir korona testini geçebilirlerse, karantinadan muaf olurlar, bu yüzden herkesi sadece gönüllü test teklifimizi kullanmaya devam etmeye teşvik edebilirim. ”

Huml ayrıca yolcuları yüksek riskli bölgelerden geri döndürmek için federal olarak ilan edilen test yükümlülüğüne de atıfta bulundu: “Test yükümlülüğünü federal ve eyalet hükümetleri ile birlikte mümkün olduğunca çabuk uygulayacağımız açıktır. Federal hükümet şu anda acil olarak ihtiyaç duyduğumuz yasal çerçeveyi oluşturuyor. federal yönergeleri nasıl uygulayabiliriz. ” Açıklamalarında bulundu.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA