Ana Sayfa Almanya Almanya Sağlık Bakanı Spahn, enfeksiyonların artması bizi endişelendiriyor

Almanya Sağlık Bakanı Spahn, enfeksiyonların artması bizi endişelendiriyor

-

Robert Koch Enstitüsü, Almanya’daki korona enfeksiyonu sayılarının Mayıs ayından bu yana olduğundan daha yüksek çıktığını bildirdi.

Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, korona enfeksiyonlarının sayısındaki artışı bir uyarı işareti olarak gördüğünü belirttti ve “Bu şüphesiz endişe vericidir” dedi. Ülkenin birçok yerinde aile kutlamaları aracılığıyla, ülkenin hemen hemen tüm bölgelerinde gittikçe daha büyük salgınlar yaşandığını görüyoruz.

Robert Koch Enstitüsü (RKI) sabah saatlerinde bir gün içinde 1226 yeni koronavirüs enfeksiyonunun rapor edildiğini duyurdu. Bu, Mayıs ayının başından beri en yüksek değer. Zirve, Nisan ayı başlarında 6000’in üzerinde.

Spahn, sağlık sisteminin mevcut enfeksiyon sayısıyla başa çıkabileceğini söyledi. “Ama gelişmenin devam etmesi endişe verici.” Çünkü: “Her enfeksiyonla birlikte sağlık otoriteleri için daha zor hale geliyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan, vatandaşları yine hijyen kurallarına uymaya, maske takmaya, mesafeli durmaya ve etkinliklerde mesafeyi korumaya çağırdı.

Haber : Bavyera TV Haber Merkezi

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/bavyeratv

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5,249BeğenenlerBeğen
1,590TakipçilerTakip Et
2,130TakipçilerTakip Et
1,241AbonelerAbone
- Reklam Alanı -

SON DAKİKA